PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC daje sobie 18 miesięcy na zakupy

  • Autor: PAP
  • 10 paź 2014 12:58

GTC zamierza wykorzystać wpływy z planowanej emisji akcji w ciągu osiemnastu miesięcy od zakończenia oferty - podała spółka w komunikacie. Jeśli w tym czasie zainwestuje mniej niż 90 proc. wpływów, zdecyduje się na program odkupu akcji za pozostałą kwotę.

REKLAMA

W projekcie uchwały napisano, że cena emisyjna papierów serii K nie będzie niższa niż 5 zł.

W przypadku ewentualnego odkupu cena jednej akcji nie będzie niższa niż cena emisyjna w ofercie, powiększona o oprocentowanie naliczone według stawki 3M WIBOR za okres od otrzymania wpływów z oferty do przeprowadzenia wykupu akcji.

Walne, które zwołano na 13 października, rozpatrzy projekt emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Proponowanym dniem prawa poboru jest 16 grudnia 2014 r. Za każdą jedną akcję akcjonariuszowi będzie przysługiwało jedno prawo poboru.

Zarząd spółki zamierza wykorzystać wpływy z oferty na realizację nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu, "w których GTC będzie mogła wykreować wartość dodaną poprzez wykorzystanie regionalnej platformy operacyjnej i know-how w zakresie zarządzania nieruchomościami oprócz kontynuacji rozwoju organicznego w ramach istniejącego portfela nieruchomości".

Spółka jest zainteresowana nieruchomościami biurowymi i handlowymi o standardzie instytucjonalnym, położonymi w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Nieruchomości mają generować przychody i pozwolić na potencjalny wzrost przychodów z działalności operacyjnej netto do 30 proc., przy początkowym zwrocie z kapitału na poziomie niskich kilkunastu procent i potencjale wzrostu zwrotu z kapitału do kilkunastu procent, dzięki aktywnemu zarządzaniu aktywami.

"Planuje się, że wpływy z oferty zostaną wykorzystane w okresie do 18 miesięcy od zakończenia oferty. Jeżeli w tym okresie spółka podejmie zobowiązania lub zainwestuje mniej niż 90 proc. wpływów z oferty na wskazane inwestycje, spółka zainicjuje program odkupu akcji własnych o wartości pozostałych niewykorzystanych wpływów z oferty" - napisano w raporcie.

Zarząd GTC zarekomenduje radzie nadzorczej powołanie komitetu ds. inwestycji, którego większość członków będą stanowić niezależni członkowie rady nadzorczej.

"KI będzie nadzorował proces inwestowania wpływów z oferty, oraz dokonywał przeglądu i zatwierdzał indywidualne propozycje nabycia projektów przedstawiane przez zarząd" - napisano w raporcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA