PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC gotowe do odważnych przejęć

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 gru 2016 08:11

GTC gotowe do odważnych przejęć Galeria Jurajska

Stabilna sytuacja finansowa sprawia, że firma GTC przygotowuje się do fali nowych inwestycji i akwizycji - zapewnia w rozmowie z Propertynews.pl Małgorzata Czaplicka, dyrektor ds. relacji inwestorskich w GTC.

REKLAMA

- 2016 był dla nas niezwykle intensywnym, ale jednocześnie udanym rokiem. Jednym z naszych największych wyzwań było wejście na giełdę w Johannesburgu, dzięki czemu staliśmy się pierwszą polską spółką zagraniczną notowaną na JSE. Decydując się na ten krok powiększyliśmy naszą bazę akcjonariuszy oraz zapewniliśmy inwestorom w RPA możliwość inwestowania w operatora nieruchomości w regionie - tłumaczy Małgorzata Czaplicka.

W ciągu ostatniego roku GTC zwiększyło portfel nieruchomości generujących przychody o 16 procent, inwestując 152 mln euro w nieruchomości biurowe oraz kolejne 64 mln euro w projekty w trakcie budowy.

- Zakupione i ukończone w 2016 r. nieruchomości - Duna Tower, Pixel, Premium Plaza i Premium Point, Sterlinga Business Center oraz Neptun Office Center oraz University Business Park w Łodzi i Forty One II w Belgradzie - kontrybuowały do wzrostu przychodów z wynajmu powierzchni biurowych. Dzisiaj w trakcie budowy znajduje się ponad 100 tys. mkw., z czego ponad 82 tys. mkw. zostanie oddane do użytku w 2017 r., w tym Galeria Północna, której oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na lato 2017 r. oraz Artico – nowoczesny budynek biurowy klasy A - tłumaczy dyrektor w GTC.

- Ponadto kolejne 200 tys. mkw. powierzchni biurowej i komercyjnej znajduje się w fazie planowania, w tym Green Hart, budynek biurowy klasy A w Belgradzie, którego proces projektowania i zagospodarowania przestrzennego już został rozpoczęty, a także nowoczesne centrum handlowe Ada Mall, które właśnie oczekuje na pozwolenie na budowę. Obecnie trwa także proces projektowania oraz pozostałe prace prowadzące do uzyskania pozwolenia budowę Budapest City Tower w Budapeszcie, a początek budowy White House, nowoczesnego budynku biurowego klasy A, został zaplanowany na I kwartał 2017 r. Co więcej, projekt Avenue Park w Zagrzebiu, który już posiada pozwolenie na budowę, jest obecnie odświeżany, a koncepcja projektu “X”, nowoczesnego budynku biurowego klasy A w Belgradzie, jest w przygotowaniu - wylicza Czaplicka.

Nowe inwestycja zapewnią GTC stabilny wzrost przez najbliższe lata. - Mając silną pozycję gotówkową oraz wiedzę rynkową jesteśmy gotowi do kolejnych odważnych przejęć oraz inwestycji zarówno na rynku nieruchomości w Polsce jak i poza granicami kraju - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA