PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC kończy restrukturyzację. Teraz czas na wzrosty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lis 2015 09:05

GTC kończy restrukturyzację. Teraz czas na wzrosty Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

Firma GTC zakończyła proces restrukturyzacji. Jak deklarują przedstawiciele spółki, teraz czas na wzrosty.

REKLAMA

- Pomyślne przeprowadzenie podniesienia kapitału i pozyskanie środków w wysokości 140 milionów euro pozwoli wykorzystać nasze doświadczenie i obecność na kluczowych rynkach do realizacji nowych projektów deweloperskich oraz nabywania wybranych nieruchomości – powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC. 

Całkowita wartość nieruchomości firmy wyniosła 1 232 mln euro. 82 proc. portfela stanowią nieruchomości generujące przychody. Średni poziom wynajęcia obiektów wyniósł 90 proc.

W tym momencie firma prowadzi trzy inwestycje o łącznej powierzchni 92 tys. mkw. To Galeria Północna w Warszawie (64 tys. mkw.), biurowiec University Business Park w Łodzi (19,6 tys. mkw.) oraz projekt FortyOne w Belgradzie.

- W ciągu ostatnich miesięcy udało się nam z powodzeniem wdrażać naszą strategię. Oprócz restrukturyzacji zadłużenia, przyspieszyliśmy proces sprzedaży aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową oraz, co najważniejsze, skupiamy się na dalszym wzroście. Zakończenie budowy biurowca FortyOne w Belgradzie to pierwszy kamień milowy w realizacji zaplanowanych projektów deweloperskich – będzie ich więcej. Ruszyliśmy pełną parą z nowymi projektami deweloperskimi rozpoczynając budowę Galerii Północnej w Warszawie, jednego z naszych kluczowych projektów handlowych, kolejnej fazy University Business Park w Łodzi oraz drugiego etapu inwestycji FortyOne w Belgradzie. Dodatkowo, skupiamy się na naszej strategii akwizycji wybranych nieruchomości generujących przychody, ale nadal mających potencjał wzrostu wartości i atrakcyjnych działek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej – dodał Thomas Kurzmann.

Wyniki finansowe

Całkowite przychody w III kwartale 2015 r. wyniosły 28 mln euro w porównaniu z 31 mln euro w tym samym okresie 2014 r. i 88 mln euro w okresie 9 miesięcy 2015 r. (95 mln euro w tym samym okresie 2014 r.), głównie w wyniku sprzedaży Centrum Biurowego Kazimierz i innych aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową, jak również spowolnienia sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych ze względu na znaczne zmniejszenie dostępnych zapasów.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA