PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC: Mimo spadku przychodów, zysk brutto w I półroczu wyniósł 47 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sie 2012 09:17

GTC: Mimo spadku przychodów, zysk brutto w I półroczu wyniósł 47 mln euro

W II kwartale br. przychody grupy GTC wyniosły 37,5 mln euro wobec 40,9 mln euro przed rokiem. Przychody z wynajmu oraz usług spółki spadły o 5% r/r, ale w porównaniu z poprzednim kwartałem wzrosły o 3% do 33 mln euro. W I połowie 2012 r. wynik ten poszedł w dół o 2% w porównaniu z analogicznym okresem 2011 r., do poziomu 64 mln euro. Było to związane przede wszystkim ze sprzedażą Galerii Mokotów - informuje firma.

REKLAMA

"Według stanu z czerwca 2012 r., część z ukończonych nieruchomości ma potencjał do generowania jeszcze wyższych zysków w przyszłości wraz ze wzrostem poziomu wynajęcia oraz zakończeniem okresów wolnych od czynszu" - podała spółka w komunikacie.

Zysk operacyjny grupy wyniósł 4,23 mln euro, podczas gdy rok wcześniej spółka miała 37,9 mln euro straty EBIT.

Marża na wynajmie wyniosła 74 proc. w II kw. 2012 r. oraz 73% w I poł. 2012 r., co stanowi lepszy wynik niż odpowiednio 71% i 72% osiągnięte w analogicznych okresach 2011 r. Wynik ten jest również lepszy niż 72% osiągnięte w I kw. 2012 r.

Zysk brutto z działalności operacyjnej utrzymał się w II kw. 2012 r. na poziomie 25 mln euro. Zysk brutto z działalności operacyjnej w I poł. 2012 r. wyniósł 47 mln euro. Zysk brutto był w II kw. 2012 r. o 8% wyższy niż w poprzednim kwartale. "Było to możliwe przede wszystkim dzięki optymalizacji kosztów, na którą spółka położyła duży nacisk w ostatnich 3-6 miesiącach"  - czytamy dalej.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA