PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC przeznaczy na inwestycje 50 mln euro

  • Autor: PAP
  • 23 mar 2015 20:22

GTC szacuje, że w tym roku może wydać na inwestycje do 50 mln euro, z czego ok. 30 mln euro przeznaczy na Galerię Północną w Warszawie - poinformował PAP Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera. Dodał, że spółka może pozyskać ze sprzedaży aktywów do 30 mln euro.

REKLAMA

"Jeśli uda nam się pozyskać pozwolenie na budowę Galerii Północnej w połowie roku, to na ten projekt możemy przeznaczyć w tym roku ok. 30 mln euro. Natomiast łączne nakłady inwestycyjne mogą sięgnąć ok. 50 mln euro, choć będzie to oczywiście zależało od tempa realizacji prac budowlanych na naszych projektach. Kwota ta nie uwzględnia akwizycji" - powiedział w rozmowie z PAP Boniel.

Na pytanie jakie środki mogą wpłynąć w tym roku do spółki z tytułu sprzedaży aktywów, odpowiedział: "W przypadku aktywów non-core, to może być 10-15 mln euro. Jeśli zdecydujemy się sprzedać także jakieś aktywa corowe, to przyniesie nam to kolejne 10-15 mln euro".

Dodał, że pozyskane środki wsparłyby proces restrukturyzacji zadłużenia spółki.

Na koniec 2014 r. zadłużenie netto dewelopera wynosiło 698 mln euro. Wskaźnik zadłużenia do wartości nieruchomości (LTV) znalazł się na poziomie 54 proc.

"Zakładamy, że restrukturyzacja portfolio i długu pozwoli nam iść we właściwym kierunku" - mówił na konferencji prasowej Boniel.

Podczas konferencji przedstawiciele spółki podtrzymali, że GTC analizuje rynek pod kątem możliwych do nabycia aktywów generujących przychody.

Zarząd spółki chce wykorzystać na ten cel wpływy z planowanej emisji akcji. W październiku 2014 r. walne zgromadzenie GTC nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Przedstawiciele dewelopera informowali kilkakrotnie, że GTC wróci z tą kwestią do akcjonariuszy w I połowie 2015 r.

Prezes GTC poinformował w poniedziałek dziennikarzy, że ten termin nadal obowiązuje.

W 2014 r. GTC zanotowało 183,8 mln euro straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej. Strata operacyjna sięgnęła 124,3 mln euro, a przychody wyniosły 124,3 mln euro.

Strata z tytułu aktualizacji wyceny sięgnęła 194 mln euro. Wynika ona głównie ze spadku wartości godziwej aktywów znajdujących się w mniejszych miastach w Rumunii, Chorwacji i Bułgarii, a także aktywów wchodzących w skład banku ziemi w Budapeszcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ted 2015-03-24 10:38:45
    a tak dobrze zarlo. Poprzedni, izraelscy wlasciciele, oraz zarzad wytransferowali potezne pieniadze. Drobni akcjonriusze straca swoja kase.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA