PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC realizuje lub planuje projekty komercyjne o powierzchni najmu 220 tys. mkw.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sty 2012 08:02

GTC realizuje lub planuje projekty komercyjne o powierzchni najmu 220 tys. mkw.

W 2012 roku spółka GTC SA planuje ukończenie prac nad projektami biurowym i handlowym, a także rozpoczęcie realizacji kilku biurowców i centrów handlowych. Te ostatnie dostarczą na rynek ponad 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej - poinformował portal Propertynews.pl Jacek Wachowicz, członek zarządu i dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży, GTC SA.

REKLAMA

W 2012 roku GTC odda do użytku piąty biurowiec w kompleksie Platinium Business Park w Warszawie, którego powierzchnia najmu wyniesie 11 tys. mkw. Jak informowaliśmy wcześniej, obecnie Platinium Business Park, położony u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, składa się z czterech ukończonych budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 44 tys. mkw., piątego budynku biurowego w budowie i działki z pozwoleniem na budowę szóstego budynku biurowego. - Jesteśmy gotowi do jego realizacji - zapowiada Jacek Wachowicz.

Firma jest też przygotowana do rozpoczęcia budowy czwartego budynku w kompleksie Okęcie Business Park w Warszawie o powierzchni najmu 9,1 tys. mkw. Jak informowaliśmy, Okęcie Business Park to park biznesowy położony przy ul. 17 Stycznia, w sąsiedztwie Lotniska Chopina. Docelowo będzie składał się z sześciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 55 tys. mkw.

W zależności od zainteresowania potencjalnych najemców, może też ruszyć budowa Wilson Office Park w Poznaniu, o powierzchni najmu 15 tys. mkw. Inwestycja powstanie przy wschodniej ścianie Parku Wilsona, w rejonie ulic Głogowskiej i Śniadeckich.

- Mamy nadzieję, że po pomyślnym zakończeniu procesu administracyjnego, będziemy mogli też rozpocząć realizację dwóch inwestycji handlowych w Warszawie o łącznej powierzchni ponad 120 tys. mkw. - zapowiada Wachowicz.

Jedna z Galerii powstanie na Białołęce. Obiekt stanie na blisko 5-hektarowym terenie przy ul. Światowida, w pobliżu siedziby Urzędu Dzielnicy Białołęka oraz skrzyżowania ul. Modlińskiej z trasą szybkiego ruchu prowadzącą z Mostu Północnego. Do współpracy przy tworzeniu obiektu GTC zaprosiło architektów z firm Tzur Architects oraz APA Wojciechowski.

Druga z galerii powstanie na Wilanowie. Do jej realizacji została powołana spółka celowa Centrum Handlowe Wilanów, w której po 50 proc. udziałów mają Globe Trade Centre i Grupa Polnord SA. Ta ostatnia jest zarazem głównym deweloperem w Miasteczku Wilanów.
Jak już podawaliśmy, firmy Polnord i GTC szacują, że koszty realizacji projektu wyniosą ok. 170 mln euro, zaś jego wartość po zakończeniu inwestycji powinna przekroczyć 250 mln euro.

Poza granicami Polski spółka zamierza się skupić na projektach biurowych w Zagrzebiu i Bukareszcie, o łącznej powierzchni najmu ponad 25 tys. mkw. W tym roku ruszy też kolejne centrum handlowe spółki Galeria Burgas w Bułgarii (36,5 tys. mkw.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA