PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC rusza do Afryki. Co przyniesie do Polski?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 sie 2016 10:29

GTC rusza do Afryki. Co przyniesie do Polski? Galeria Północna, własność GTC

18 sierpnia na giełdzie w Johannesburgu wystartują notowania spółki GTC. To jeden z największych deweloperów nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej.

REKLAMA

GTC wprowadzi do obrotu giełdowego w RPA 460,2 mln akcji. Lokalni inwestorzy będą mogli kupować udziały w spółce traktując ją jako podmiot "krajowy".

GTC jest notowane na warszawskiej GPW od 2004 roku. Do tej pory firma inwestowała w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii i Bułgarii. W przyszłości nie ulegnie to zmianie. Według nowej strategii firma zamierza budować i kupować nieruchomości wyłącznie w Europie Centralnej. Plany zostały także poszerzone o zarządzanie nieruchomościami.

Od momentu powstania w 1994 roku spółka zrealizowała 950 tys. mkw. powierzchni komercyjnej oraz 300 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej. Ze wszystkich projektów sprzedano 430 tys. mkw. powierzchni komercyjnej oraz 299 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.

Jakie korzyści przyniesie spółce debiut na giełdzie w RPA? Dostęp do dodatkowych źródeł kapitału. Firma chce dzięki temu rozwinąć segment odpowiedzialny za zarządzanie portfelem nieruchomościowym, budować kolejne inwestycje oraz przyspieszyć z akwizycjami już gotowych projektów.

Większościowym udziałowcem GTC (61 proc.) pozostanie fundusz Lone Star.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA