PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC rusza po afrykańskich inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lip 2016 08:02

GTC rusza po afrykańskich inwestorów Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

Giełda Papierów Wartościowych w Johannesburgu dopuściła akcje GTC do obrotu na swoim głównym parkiecie w ramach notowania spółek zagranicznych (inward listing) - poinformowała spółka.

REKLAMA

GTC jest właścicielem i deweloperem inwestycji biurowych i handlowych, przede wszystkim klasy A, zlokalizowanych w Polsce oraz głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej.

Wraz z wejściem na giełdę w Johannesburgu, wstępnie planowanym na 18 sierpnia 2016 r., Grupa będzie notowana w sektorze "Własność i Budowa Nieruchomości" JSE i będzie pierwszą polską spółką zagraniczną na JSE. Podstawową giełdą, na której notowane są akcje GTC, pozostaje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

- W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie południowoafrykańskich inwestorów nieruchomościami komercyjnymi o wysokim standardzie, zlokalizowanymi w regionie CEE i SEE, co potwierdzają m. in. ostatnie transakcje zawarte w Polsce, Rumunii, Serbii i Chorwacji. W wyniku tego zainteresowania zdecydowaliśmy się na notowanie równoległe na JSE, aby powiększyć naszą bazę akcjonariuszy i zapewnić inwestorom w RPA możliwość inwestowania w czołowego właściciela i operatora nieruchomości komercyjnych w regionie. Grupa GTC posiada w swoim portfolio nie tylko obiekty biurowe i handlowe klasy A, ale także bardzo ciekawe projekty deweloperskie - komentuje prezes GTC, Thomas Kurzmann.

W RPA instytucjonalny popyt na akcje deweloperów, szczególnie tych zarejestrowanych za granicą, utrzymuje się na wysokim poziomie. Południowoafrykańscy inwestorzy wykazują silny apetyt na wysokiej jakości akcje deweloperów z siedzibą za granicą, którzy mają udokumentowane osiągnięcia. Inwestycje w tego rodzaju akcje przekroczyły w ciągu ostatnich 3 lat poziom 80 miliardów randów.

GTC ma czytelną, jasno zdefiniowaną ścieżkę rozwoju z przekonującą propozycją całkowitego zwrotu z inwestycji. Podczas gdy społeczność inwestorska w RPA pozostaje zaniepokojona wysoką wyceną funduszy inwestujących w nieruchomości (REIT), GTC oferuje rozsądny poziom wzrostu w przyszłości oraz znaczny potencjał wzrostu wartości wskaźnika NAV. Portfolio GTC obejmuje 40 nieruchomości komercyjnych zapewniających swoim najemcom i klientom w Polsce, Serbii, na Węgrzech, w Rumuni, Chorwacji, Bułgarii oraz Czechach ok. 715 000 mkw. przestrzeni biurowej. Portfolio GTC jest wycenione na kwotę 1,3 mld euro. Zgodnie z danymi z dnia 31 grudnia 2015 roku firma generuje przychód w wysokości 84 mln euro netto na rok.

- GTC to jeden z czołowych deweloperów oraz właścicieli nieruchomości w regionie CEE o ugruntowanej pozycji rynkowej. Oczekujemy, że notowanie na giełdzie w RPA zwiększy płynność i popyt na nasze akcje. Co więcej, jesteśmy przekonani, że dopuszczenie akcji do obrotu na nowym rynku przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie naszej bieżącej działalności oraz przyszłych, strategicznych inicjatyw, oraz wykreuje pozytywny wizerunek naszej marki w nowej grupie inwestorów instytucjonalnych” podsumował Thomas Kurzmann.

GTC nie planuje emisji nowych akcji w związku z dopuszczeniem jej akcji do obrotu na giełdzie w Johannesburgu.

W związku z proponowanym dopuszczeniem akcji do obrotu, Investec Bank został wyznaczony głównym Doradcą Instytucjonalnym oraz Sponsorem notowań na JSE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA