PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC szacuje wpływy z emisji akcji na około 400 mln zł

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2012 22:09

Globe Trade Centre szacuje, że przy założeniu, iż na wszystkie akcje oferowane zostaną złożone zapisy, oczekiwane wpływy netto z emisji wyniosą około 400 mln zł. Spółka zamierza przeznaczyć około 80-100 proc. wpływów z oferty na poprawę struktury kapitałowej poprzez spłatę części swojego zadłużenia - podało GTC w prospekcie emisyjnym.

REKLAMA

"Zakładając, że na wszystkie akcje oferowane zostaną złożone zapisy, oczekiwane wpływy netto z emisji akcji oferowanych wyniosą około 400 mln zł, po odliczeniu kosztów oferty wskazanych poniżej, w tym około 10 mln zł prowizji i opłat należnych współprowadzącym księgę popytu. Spółka oczekuje, że inne koszty oferty (z wyjątkiem prowizji i opłat dla współprowadzących księgę popytu, których wysokość zależy od wpływów brutto z oferty), wyniosą około 5 mln zł" - napisano w prospekcie.

Większość środków z emisji ma posłużyć zmniejszeniu zadłużenia.

"Grupa zamierza przeznaczyć około 80-100 proc. wpływów z oferty na poprawę struktury kapitałowej poprzez spłatę części swojego zadłużenia, którego ostateczna kwota będzie zależeć od dostępności środków finansowych z innych źródeł (...)" - napisano.

"Część wpływów netto może zostać wykorzystana do sfinansowania projektów realizowanych obecnie, jak i przyszłych inwestycji w projekty we wczesnej fazie realizacji. Projekty te to, w szczególności, budowa centrów handlowych Galeria Wilanów i Galeria Białołęka w Warszawie. Budowa tych nieruchomości pozwoli spółce na dalszy rozwój zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego" - dodano.

GTC podało, że na potrzeby sporządzenia swojego ostatniego sprawozdania finansowego grupa opracowała trzyletnią prognozę przepływów środków pieniężnych na postawie różnych założeń. Założenia te obejmują, m.in.: wpływy z oferty w wysokości 100 mln euro, sprzedaż aktywów, która - zgodnie z oczekiwaniami - ma wygenerować wolne środki pieniężne w kwocie około 180 mln euro, jak również środki pieniężne w wysokości około 80 mln euro z nowych kredytów na realizację projektów, czy też alternatywnie innej struktury tych wpływów.

Zarząd GTC oświadczył, że grupa nie posiada wystarczającego kapitału obrotowego na pokrycie swoich bieżących potrzeb, tj. na okres co najmniej dwunastu miesięcy od daty prospektu.

"Zdaniem zarządu, przy założeniu, że grupa będzie nadal efektywnie zarządzała swoimi aktualnymi zobowiązaniami, kapitał obrotowy grupy powinien wystarczyć na pokrycie obecnych potrzeb grupy przez okres co najmniej dwunastu miesięcy od Daty Prospektu po uwzględnieniu maksymalnych wpływów netto z oferty. W stosunku do Oferty nie została zawarta umowa o gwarantowanie oferty, w rezultacie czego Spółka może pozyskać znacząco mniejsze wpływy niż zakłada (o ile jakiekolwiek wpływy zostaną pozyskane)" - napisano.

W prospekcie podano też, że spółka nie zamierza wypłacać akcjonariuszom dywidendy przynajmniej w ciągu najbliższych czterech lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA