PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC ujawnia informacje o zadłużeniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lut 2014 18:50

Zgodnie z szacunkami spółki GTC co do zadłużenia na dzień 31. grudnia 2013 roku, łączna wartość zaciągniętych zobowiązań wynosiła 841 mln złotych. Ujawnienie szczegółowych danych związane jest z planowaną emisją obligacji o wartości 200 mln złotych.

REKLAMA

Firma GTC chce przedłużyć przeciętną długość terminu zapadalności zadłużenia spółki. W tym celu 19. lutego 2014 r. zostały skierowane do wybranych inwestorów instytucjonalnych, którzy złożyli wiążące deklaracje zainteresowania nabyciem obligacji propozycje nabycia obligacji Emitenta serii GTCSA032019. Łączna kwota papierów ma wynieść 200 mln złotych.

- Spółka planuje, że emisja Nowych Obligacji nastąpi w pierwszej połowie marca, po opłaceniu Nowych Obligacji przez inwestorów i dokonaniu dematerializacji Nowych Obligacji w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. - napisano w komunikacie.

Zgodnie z szacunkami spółki łączna wartość zobowiązań na koniec 2013 roku wyniosła 841 mln złotych. Z tego 292 mln złotych to zobowiązania długoterminowe z tytułu długoterminowej część obligacji, 114 mln złotych to pozostałe zobowiązania długoterminowe, 350 mln złotych zobowiązania krótkoterminowe zapadające w kwietniu 2014 roku. Oprócz tego 85 mln złotych to inne, krótkoterminowe zobowiązania finansowe. 

- Emitent oraz grupa kapitałowa Emitenta korzysta w swojej działalności z kredytów bankowych zaciąganych przez spółki celowe na budowę nieruchomości. Kredyty takie są zabezpieczone hipoteką ustanowioną na nieruchomości na rzecz kredytodawcy/kredytodawców. Zobowiązania grupy kapitałowej Emitenta wobec instytucji finansowych z tytułu kredytów zaciągniętych na budowę nieruchomości mogą wzrosnąć, jako że Spółka planuje budowę nowych nieruchomości w latach 2014-2016 - napisano w komunikacie.

- Niezależnie od powyższego, Zarząd Spółki szacuje, że wartość zobowiązań Emitenta do czasu całkowitego wykupu Nowych Obligacji będzie kształtować się na poziomie umożliwiającym terminową obsługę płatności wynikających z Nowych Obligacji, a ponadto, iż wskaźnik zadłużenia finansowego netto grupy kapitałowej Emitenta (określony przez odniesienie do ostatniego przekazanego do wiadomości publicznej skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki sporządzonego w euro według MSSF) do wartości aktywów nie przekroczy 70 proc. - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA