PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC wciąż zainteresowane sprzedażą Galerii Jurajskiej

  • Autor: PAP
  • 16 sty 2014 18:04

GTC wciąż zainteresowane sprzedażą Galerii Jurajskiej

GTC pomimo negatywnego zakończenia negocjacji związanych ze sprzedażą Galerii Jurajskiej nadal myśli nad sprzedażą obiektu - poinformowała PAP Małgorzata Czaplicka, dyrektor relacji inwestorskich GTC.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o fiasku sprzedaży Galerii Jurajskiej

 "Galeria Jurajska jest bardzo dobrym aktywem. Po ostatnim podniesieniu kapitału sytuacja finansowa spółki jest stabilna, jednak nie wykluczamy sprzedaży Galerii Jurajskiej w przyszłości" - poinformowała w komunikacie przesłanym PAP Czaplicka.

GTC informowało w połowie zeszłego roku, że otrzymało ofertę na Galerię Jurajską w Częstochowie od Heitman International działającego w imieniu funduszu nieruchomościowego HEPP IV. W środę wieczorem deweloper podał, że negocjacje dotyczące sprzedaży Galerii Jurajskiej zakończyły się bez osiągnięcia porozumienia co do sprzedaży nieruchomości. GTC nie chciało zdradzić, jaki jest powód takiego zakończenia toczących się rozmów.

W połowie grudnia Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC, informował dziennikarzy, że spółka rozważa różne scenariusze dla Galerii Jurajskiej. Dodał, że jej sprzedaż nie jest jeszcze przesądzona, a deweloper podejmie decyzje do końca stycznia.

Sprzedaż Galerii Jurajskiej miała przynieść spółce ok. 45-50 mln euro. Środki te miały być jednym z potencjalnych źródeł finansowania wykupu obligacji zapadających w kwietniu tego roku o wartości ok. 100 mln euro.

W styczniu walne GTC podjęło uchwałę w sprawie emisji do 31.937.298 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru, która została przeprowadzona w drodze budowy księgi popytu. Cenę emisyjną akcji ustalono na 7 zł.

W wywiadzie udzielonym PAP jeszcze w grudniu Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera mówił, że spółka zdecydowała się na emisję akcji m.in. po to by upewnić rynek, że plany spłaty obligacji zapadających w kwietniu oraz sprzedaży części "dojrzałych aktywów" GTC po jak najlepszych cenach, zostaną zrealizowane. Dodał, że spółka myśli także o sprzedaży aktywów non-core lub takich, które nie generują gotówki.

Na pytanie, czy możliwa jest sprzedaż jakichś aktywów spółki jeszcze przed kwietniem, kiedy zapadają obligacje dewelopera, Czaplicka odpowiedziała: "Nie wydaje nam się żeby nastąpiła sprzedaż aktywów przed końcem kwietnia".

Dodała, że GTC cały czas rozważa refinansowanie części kwietniowych obligacji o wartości ok. 30-50 mln euro.

"Mamy zamiar rozpocząć rozmowy z inwestorami (w tej sprawie - przyp. PAP) jeszcze w tym miesiącu" - dodała.

Przedstawiciele GTC informowali wcześniej, że do spłaty zapadających w kwietniu obligacji mogą także zostać wykorzystane środki ze sprzedaży Galerii Kazimierz (transakcję zamknięto pod koniec grudnia, miała ona wygenerować dla spółki ok. 50 mln euro) oraz gotówka, jaką dysponuje GTC (po III kwartale 2013 r. były to 103 mln euro).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA