PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC wierzy w potencjał regionu CEE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 maj 2012 14:59

GTC wierzy w potencjał regionu CEE

W 2012 roku GTC SA odda do użytku kolejny biurowiec w kompleksie Platinium Business Park w Warszawie oraz drugie centrum handlowe w Bułgarii. W strategii spółki, Polska stanowi jeden z najważniejszych rynków inwestycyjnych. Poza granicami naszego firma prowadzi aktywną działalność w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach i na Słowacji.

REKLAMA

- Polska pozostaje gospodarczym liderem w regionie, nawet w obliczu ostatnich zawirowań na rynkach europejskich. Ryzyko inwestycji w Polsce jest w dalszym ciągu niższe niż w innych krajach tej części Europy, a finansowanie dla dobrych projektów deweloperskich - dostępne. Dlatego większość planów inwestycyjnych GTC w perspektywie krótko- i średnioterminowej związana jest z rynkiem polskim - podsumowuje Jacek Wachowicz, członek zarządu, dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży, GTC.

Jak dodaje, o sile polskiego rynku nieruchomości komercyjnych decyduje to, że jest wyjątkowo dojrzały na tle regionu oraz ma oparcie w silnej gospodarce przyciągającej międzynarodowych inwestorów. - Jeśli chodzi o inwestycje biurowe, Polska to atrakcyjna lokalizacja na przykład dla firm z sektora BPO poszukujących miejsc, które oferują jednocześnie odpowiednią infrastrukturę, dostęp do wykształconych kadr oraz niższe koszty działalności gospodarczej. Z kolei jeśli chodzi o rynek handlowy, potencjał Polski wynika ze stabilnego wzrostu dochodów obywateli oraz niesłabnącego popytu konsumenckiego - wyjaśnia.

Z kolei w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach i na Słowacji znajduje się około 55 proc. zrealizowanych nieruchomości komercyjnych GTC, według ich wartości. - Naszym zdaniem, nawet pomimo obecnych kłopotów, region ten stwarza więcej możliwości rozwoju w perspektywie średnio- i długoterminowej niż dojrzałe gospodarki Europy Zachodniej - uważa Jacek Wachowicz.

W tym roku GTC odda do użytku piąty biurowiec w kompleksie Platinium Business Park w Warszawie o powierzchni 11 tys. mkw. powierzchni najmu oraz drugie centrum handlowe w Bułgarii - Galerię Burgas (36,5 tys. mkw.). - Rozpoczęcie nowych projektów będzie w dużej mierze zależne od zainteresowania potencjalnych najemców. Dwa planowane centra handlowe w Warszawie już teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem największych polskich i międzynarodowych marek - zdradza Jacek Wachowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA