PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC wierzy w potencjał regionu CEE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 maj 2012 14:59

GTC wierzy w potencjał regionu CEE

W 2012 roku GTC SA odda do użytku kolejny biurowiec w kompleksie Platinium Business Park w Warszawie oraz drugie centrum handlowe w Bułgarii. W strategii spółki, Polska stanowi jeden z najważniejszych rynków inwestycyjnych. Poza granicami naszego firma prowadzi aktywną działalność w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach i na Słowacji.

REKLAMA

- Polska pozostaje gospodarczym liderem w regionie, nawet w obliczu ostatnich zawirowań na rynkach europejskich. Ryzyko inwestycji w Polsce jest w dalszym ciągu niższe niż w innych krajach tej części Europy, a finansowanie dla dobrych projektów deweloperskich - dostępne. Dlatego większość planów inwestycyjnych GTC w perspektywie krótko- i średnioterminowej związana jest z rynkiem polskim - podsumowuje Jacek Wachowicz, członek zarządu, dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży, GTC.

Jak dodaje, o sile polskiego rynku nieruchomości komercyjnych decyduje to, że jest wyjątkowo dojrzały na tle regionu oraz ma oparcie w silnej gospodarce przyciągającej międzynarodowych inwestorów. - Jeśli chodzi o inwestycje biurowe, Polska to atrakcyjna lokalizacja na przykład dla firm z sektora BPO poszukujących miejsc, które oferują jednocześnie odpowiednią infrastrukturę, dostęp do wykształconych kadr oraz niższe koszty działalności gospodarczej. Z kolei jeśli chodzi o rynek handlowy, potencjał Polski wynika ze stabilnego wzrostu dochodów obywateli oraz niesłabnącego popytu konsumenckiego - wyjaśnia.

Z kolei w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach i na Słowacji znajduje się około 55 proc. zrealizowanych nieruchomości komercyjnych GTC, według ich wartości. - Naszym zdaniem, nawet pomimo obecnych kłopotów, region ten stwarza więcej możliwości rozwoju w perspektywie średnio- i długoterminowej niż dojrzałe gospodarki Europy Zachodniej - uważa Jacek Wachowicz.

W tym roku GTC odda do użytku piąty biurowiec w kompleksie Platinium Business Park w Warszawie o powierzchni 11 tys. mkw. powierzchni najmu oraz drugie centrum handlowe w Bułgarii - Galerię Burgas (36,5 tys. mkw.). - Rozpoczęcie nowych projektów będzie w dużej mierze zależne od zainteresowania potencjalnych najemców. Dwa planowane centra handlowe w Warszawie już teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem największych polskich i międzynarodowych marek - zdradza Jacek Wachowicz.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA