PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC wyemituje akcje jeszcze w styczniu, ale czeka na zielone światło od akcjonariuszy

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2013 17:34

GTC wyemituje akcje jeszcze w styczniu, ale czeka na zielone światło od akcjonariuszy

Jeśli akcjonariusze GTC wyrażą 9. stycznia zgodę na emisję akcji, to zostanie ona przeprowadzona jeszcze w tym samym miesiącu. Zarząd spółki ma w tej kwestii wsparcie ze strony rady nadzorczej i nowego akcjonariusza, funduszu Lone Star. GTC nadal myśli o refinansowaniu części kwietniowych obligacji - mówi Erez Boniel, dyrektor finansowy spółki.

REKLAMA

NWZ GTC zdecyduje 9 stycznia o emisji do 31,9 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru, która zostanie przeprowadzona w drodze budowy księgi popytu. Obecnie kapitał zakładowy GTC dzieli się na ok. 319 mln akcji.

Pytany o to, kiedy dojdzie do emisji akcji, w przypadku gdy styczniowe walne wyrazi na nią zgodę, Erez Boniel, dyrektor finansowy spółki, powiedział PAP: "Będziemy chcieli zrobić to jeszcze w styczniu. Chcemy przeprowadzić emisję zaraz po tym, jak dostaniemy zielone światło ze strony akcjonariuszy".

"Konsultowaliśmy ten krok z naszymi głównymi partnerami i radą nadzorczą. Mamy z ich strony wsparcie. Postrzegają oni emisję, jako dobry ruch, który poprawi naszą sytuację gotówkową i otworzy nam drzwi na nowe możliwości" - dodał.

Boniel poinformował, że plany emisji akcji wspiera także nowy akcjonariusz GTC, fundusz Lone Star.

„Lone Star postrzega GTC jako długoterminową inwestycję i szuka możliwości poprawy sytuacji operacyjnej spółki. Dlatego mamy jego pełne wsparcie" - podał.

Dyrektor finansowy GTC powiedział również, że oferta będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych, którzy są zaznajomieni ze spółką i branżą.

Na pytanie, jaką kwotę spółka chciałaby pozyskać z emisji, Boniel odpowiedział: „To ile uzyskamy będzie zależało od procesu budowy księgi popytu".

Przyznał jednak, że wpływy na poziomie ok. 240 mln zł, na które wskazywała poniedziałkowa cena zamknięcia akcji spółki (ok. 7,55 zł za akcję), byłyby dla niej satysfakcjonujące.

W uzasadnieniu uchwały dotyczącej emisji akcji, zarząd GTC informował, że celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie spółce osiągnięcia jej celów strategicznych oraz umożliwienie dalszego rozwoju działalności. Dodano, że wpływy z emisji zostaną wykorzystane w celu zmniejszenia poziomu zadłużenia spółki.

"Zdecydowaliśmy się na emisję akcji z dwóch powodów. Po pierwsze, ma ona upewnić rynek, że zapowiadane przez nas plany spłaty obligacji zapadających w kwietniu 2014 r. oraz sprzedaży części naszych +dojrzałych aktywów+ po jak najlepszych cenach, rzeczywiście zostaną zrealizowane" - powiedział Boniel.

"Po drugie, zapewni nam ona elastyczność, jeśli chodzi o jak najlepsze i jak najbardziej efektywne dostosowanie środków pochodzących z konkretnych źródeł do konkretnych celów" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA