PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC: Wyniki subskrypcji są dla nas bardzo zachęcające

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 cze 2012 08:34

Globe Trade Centre SA otrzymała informację z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w Warszawie SA, że liczba zapisów na oferowane 100 mln akcji serii I, o wartości nominalnej 0,10 zł każda, ponad dwukrotnie przekroczyła liczbę oferowanych przez spółkę akcji.

REKLAMA

W okresie subskrypcji w dniach 5-15 czerwca 2012 roku, w ramach wykonania prawa poboru, zostało złożonych 3 671 zapisów podstawowych na 97 822 615 akcji serii I. Jednocześnie, złożono 482 zapisy dodatkowe na 105 374 171 akcji serii I. Zgodnie z harmonogramem oferty stanowiącym część prospektu emisyjnego, przydział akcji serii I nastąpi 26 czerwca 2012 r.

Emisja akcji oferowanych jest elementem strategii obniżania zadłużenia GTC. Spółka pozyska z emisji 445 mln zł (bez uwzględnienia kosztów oferty)

- Wyniki subskrypcji są dla nas bardzo zachęcające. Pokazują, że GTC jest wciąż atrakcyjna dla inwestorów, a oni sami podchodzą do naszego planu biznesowego z dużą wiarą. Mamy nadzieję, że pomyślne zakończenie emisji pozwoli na wprowadzenie naszego planu w życie, co z kolei umożliwi spółce dalszy wzrost - powiedział Alain Ickovics, przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

Zapisy na akcje oferowane były przyjmowane w biurach maklerskich na terenie całego kraju. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego i UniCredit CAIB Poland SA pełnią funkcję współoferujących i współprowadzących Księgę Popytu, zaś IPOPEMA Securities SA oraz UniCredit Bank AG, oddział w Londynie pełnią funkcję współprowadzących Księgę Popytu.

GTC jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA