PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC: Wyniki subskrypcji są dla nas bardzo zachęcające

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 cze 2012 08:34

Globe Trade Centre SA otrzymała informację z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w Warszawie SA, że liczba zapisów na oferowane 100 mln akcji serii I, o wartości nominalnej 0,10 zł każda, ponad dwukrotnie przekroczyła liczbę oferowanych przez spółkę akcji.

REKLAMA

W okresie subskrypcji w dniach 5-15 czerwca 2012 roku, w ramach wykonania prawa poboru, zostało złożonych 3 671 zapisów podstawowych na 97 822 615 akcji serii I. Jednocześnie, złożono 482 zapisy dodatkowe na 105 374 171 akcji serii I. Zgodnie z harmonogramem oferty stanowiącym część prospektu emisyjnego, przydział akcji serii I nastąpi 26 czerwca 2012 r.

Emisja akcji oferowanych jest elementem strategii obniżania zadłużenia GTC. Spółka pozyska z emisji 445 mln zł (bez uwzględnienia kosztów oferty)

- Wyniki subskrypcji są dla nas bardzo zachęcające. Pokazują, że GTC jest wciąż atrakcyjna dla inwestorów, a oni sami podchodzą do naszego planu biznesowego z dużą wiarą. Mamy nadzieję, że pomyślne zakończenie emisji pozwoli na wprowadzenie naszego planu w życie, co z kolei umożliwi spółce dalszy wzrost - powiedział Alain Ickovics, przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

Zapisy na akcje oferowane były przyjmowane w biurach maklerskich na terenie całego kraju. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego i UniCredit CAIB Poland SA pełnią funkcję współoferujących i współprowadzących Księgę Popytu, zaś IPOPEMA Securities SA oraz UniCredit Bank AG, oddział w Londynie pełnią funkcję współprowadzących Księgę Popytu.

GTC jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA