PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC z potężnym zastrzykiem gotówki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 sie 2017 09:31

GTC z potężnym zastrzykiem gotówki Galeria Północna

GTC pozyskało refinansowanie i nowe kredyty w wysokości niemal 400 mln euro w formie wyemitowanych obligacji oraz kredytów projektowych i budowlanych.

REKLAMA

Zawarte umowy finansowania i refinansowania kredytów na 8 projektów spółki opiewają na ponad 300 mln euro. W tym roku GTC podpisało m.in. wiążącą umowę przedwstępną z Banca Intesa Beograd, VUB i PBZ na finansowanie Ada Mall w Belgradzie w wysokości 64 mln euro oraz otrzymało kredyt budowlany na finansowanie GTC White House w Budapeszcie od Raiffeissen Bank. Największymi umowami o refinansowanie były umowa z Erste Bank na 84 mln euro dla City Gate, umowa z BZWBK na 46 mln euro dla Korona Office Complex oraz na 50 mln euro dla Avenue Mall Zagreb.

Ponadto w samym czerwcu 2017 r. spółka GTC zakończyła ofertę trzyletnich obligacji denominowanych w euro o wartości 40 mln euro, które zostały wprowadzone do obrotu giełdowego na rynku Catalyst i są stanowią część sumy około 70 mln euro obligacji wyemitowanych od początku roku, które wykorzystywane są m.in. do refinansowania droższego zadłużenia.

- Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Działalność operacyjna i ekspansja naszej firmy zapewniły długoterminowe finansowanie pozyskane w formie nowych obligacji i refinansowania. Wciąż czerpiemy korzyść z niskiej stopy procentowej w celu obniżenia kosztów obsługi długu, przy jednoczesnej optymalizacji poziomu wskaźnika dźwigni - komentuje Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

Od powstania w 1994 r. GTC zrealizowało 65 obiektów biurowych i handlowych z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą 1,1 miliona m kw. w całej Europie Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA