PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC z pozwoleniami na budowę warszawskich galerii w przyszłym roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 gru 2013 18:52

GTC z pozwoleniami na budowę warszawskich galerii w przyszłym roku

Globe Trade Center jest na ostatniej prostej do złożenia wniosków o pozwolenie na budowę dwóch galerii zlokalizowanych na terenie Warszawy. Jak zadeklarował Jacek Wachowicz, członek zarządu firmy, procedury administracyjne powinny zakończyć się w I połowie roku 2014 dla obiektu na Białołęce oraz w III lub IV kwartale dla Galerii Wilanów.

REKLAMA

- Koszty budowy inwestycji, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, wyniosą około 170 mln euro dla każdego projektu - powiedział Jacek Wachowicz.

GTC pracuje obecnie nad przygotowaniem wniosków na pozwolenie na budowę. Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, w przypadku Galerii Wilanów stanie się to pod koniec roku - w tym momencie firma pracuje nad spełnieniem wymagań środowiskowych. Z powodu braku wszystkich działek pod inwestycję na Białołęce, wniosek o pozwolenie na budowę tej inwestycji zostanie złożony po formalnym przejęciu nieruchomości.

- Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie negocjacji z miastem co do przejęcia pozostałych działek pod inwestycję na Białołęce. Chodzi o nieruchomości stanowiące do 7 proc. planowanej powierzchni obiektu. Oficjalna umowa w tej sprawie zostanie podpisana na początku przyszłego roku - zadeklarował członek zarządu GTC. Po załatwieniu formalności firma będzie mogła złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Jednocześnie, jak zapowiedział Wachowicz, GTC rozpoczęło proces poszukiwania wykonawcy projektu na Białołęce. Procedura ma zakończyć się przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Firma prowadzi także analizy związane z realizacją drugiego etapu projektu w Wilanowie. Jak wcześniej informowano, Galeria Wilanów po zakończeniu I fazy będzie dysponowała 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Pozostałe 16 tys. mkw. znajdzie się w drugiej inwestycji, znajdującej się w najbliższym otoczeniu Galerii. Jak poinformował Jacek Wachowicz, obie części zostaną połączone bezpośrednim przejściem.

Realizacja inwestycji ma potrwać około 20 miesięcy. Oznacza to, że przy zachowaniu terminów uzyskania pozwoleń na budowę zapowiadanych przez GTC, galerie zostaną oddane w 2016 roku - Galeria na Białołece na początku roku, a Galeria Wilanów pod koniec.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gość 2013-12-19 00:12:40
    GTC już podał niezliczoną liczbę terminów dla tych 2 projektów od kilku lat i to już przestaje być poważne to co ci panowie z Zarządu mówią
  • urbanista 2013-12-13 11:32:11
    Pan Wachowicz jest optymistą jeśli chodzi o pozwolenie na budowę dla Galerii Wilanów... ma ono być wydane na podstawie nowego planu miejscowego, którego procedura nie jest jeszcze dostatecznie zaawansowana (jego projektu nie przekazano nawet do opiniowania i uzgodnień, nie wspominając o wyłożeniu do publicznego wglądu, publicznej dyskusji nad projektem planu, wnoszeniu uwag do tego projektu itd.). Zakładanie, iż na podstawie tego planu za rok będzie wydana decyzja o pozwoleniu na budowę, jest co najwyżej działalnością PRowska (i to ukierunkowaną na tych słabo zorientowanych w problemie). A jeśli dodać do tego przyszłoroczne zamieszanie w samorządach związane z wyborami... Nie przewiduję, aby plan umożliwiający wydanie pozwolenia na budowę dla Galerii Wilanów był uchwalony wcześniej niż w połowie 2015 roku.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA