PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC z pozwoleniami na budowę warszawskich galerii w przyszłym roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 gru 2013 18:52

GTC z pozwoleniami na budowę warszawskich galerii w przyszłym roku

Globe Trade Center jest na ostatniej prostej do złożenia wniosków o pozwolenie na budowę dwóch galerii zlokalizowanych na terenie Warszawy. Jak zadeklarował Jacek Wachowicz, członek zarządu firmy, procedury administracyjne powinny zakończyć się w I połowie roku 2014 dla obiektu na Białołęce oraz w III lub IV kwartale dla Galerii Wilanów.

REKLAMA

- Koszty budowy inwestycji, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, wyniosą około 170 mln euro dla każdego projektu - powiedział Jacek Wachowicz.

GTC pracuje obecnie nad przygotowaniem wniosków na pozwolenie na budowę. Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, w przypadku Galerii Wilanów stanie się to pod koniec roku - w tym momencie firma pracuje nad spełnieniem wymagań środowiskowych. Z powodu braku wszystkich działek pod inwestycję na Białołęce, wniosek o pozwolenie na budowę tej inwestycji zostanie złożony po formalnym przejęciu nieruchomości.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • gość 2013-12-19 00:12:40
    GTC już podał niezliczoną liczbę terminów dla tych 2 projektów od kilku lat i to już przestaje być poważne to co ci panowie z Zarządu mówią
  • urbanista 2013-12-13 11:32:11
    Pan Wachowicz jest optymistą jeśli chodzi o pozwolenie na budowę dla Galerii Wilanów... ma ono być wydane na podstawie nowego planu miejscowego, którego procedura nie jest jeszcze dostatecznie zaawansowana (jego projektu nie przekazano nawet do opiniowania i uzgodnień, nie wspominając o wyłożeniu do publicznego wglądu, publicznej dyskusji nad projektem planu, wnoszeniu uwag do tego projektu itd.). Zakładanie, iż na podstawie tego planu za rok będzie wydana decyzja o pozwoleniu na budowę, jest co najwyżej działalnością PRowska (i to ukierunkowaną na tych słabo zorientowanych w problemie). A jeśli dodać do tego przyszłoroczne zamieszanie w samorządach związane z wyborami... Nie przewiduję, aby plan umożliwiający wydanie pozwolenia na budowę dla Galerii Wilanów był uchwalony wcześniej niż w połowie 2015 roku.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA