PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC zainwestuje 400 mln euro. W planach m.in. dwa centra handlowe w Warszawie

  • Autor: ISB
  • 22 sie 2011 19:19

GTC zainwestuje 400 mln euro. W planach m.in. dwa centra handlowe w Warszawie

Firma deweloperska GTC planuje zainwestować do 400 mln euro w latach 2012-2013 w projekty komercyjne i biurowe. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Eli Alroy zdradził również, że GTC zbuduje dwa centra handlowe w Warszawie, na Wilanowie i w północno-wschodniej części miasta.

REKLAMA

- Planujemy zainwestować 200 mln euro rocznie w kolejnych dwóch latach. Do realizacji tego planu potrzebujemy pozyskać jeszcze 100 mln euro, które zapewnią wpływy z wynajmu, sprzedaży mieszkań z czego spodziewam się kwoty nawet do 50 mln euro w ciągu dwóch lat. Nie wykluczamy również sprzedaży aktywów, czy refinansowania - powiedział Eli Alroy.

W 2011 szacowany CAPEX również wynosi ok. 200 mln euro, z czego połowę spółka zainwestowała w I półroczu 2011.

GTC nie rozpocznie nowych projektów mieszkaniowych.

GTC stawia obecnie na inwestycje w lokalizacjach o największym popycie, jakimi według spółki są Belgrad, czy Bukareszt.

- Belgrad to miasto porównywalne z Warszawą i stolica państwa integrującego się z UE, gdzie podaż powierzchni komercyjnej i handlowej jest bardzo niski. Dlatego planujemy tam projekt biurowy i centrum handlowe. W Bukareszcie chcemy rozpocząć kolejny projekt biurowy. Oczywiście Warszawa pozostaje również istotną lokalizacją, gdzie planujemy dwa centra handlowe - w Wilanowie i północno - wschodniej części miasta - dodał przedstawiciel firmy.

Zaznaczył, że projekty biurowe, które GTC zrealizuje mają nie przekraczać 50 tys. powierzchni, z kolei centra handlowe mają mieć ok. 60 tys. GLA.

Eli Alroy zaznaczył, że pomimo turbulencji na rynkach finansowych firma jest spokojna o finansowanie i obecnie negocjuje kilka kolejnych kredytów inwestycyjnych. Przedstawiciele spółki dodali, że w razie pogłębiania się kryzysu spółka może ewentualnie przełożyć realizację niektórych projektów.

W całym 2011 spółka chce oddać do użytku 42 tys. mkw. w projektach Okęcie Business Park oraz Galleria Arad w Rumunii. W 2012 roku również zamierza oddać 40 tys. mkw. w bułgarskiej Galleria Burgas i Platinum Business Park V. Tymczasem w 2013 roku spółka planuje przekazanie 155 tys. mkw. powierzchni w 10 projektach w regionie środkowoeuropejskim.

Narastająco w I-II kw. 2011 roku spółka miała 151,35 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 11,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 298,91 mln zł wobec 311,73 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA