PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC zdobyło pieniądze na budowę Galerii Północnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sie 2015 08:32

GTC zdobyło pieniądze na budowę Galerii Północnej Galeria Północna

Firma Globe Trade Center podpisała 17 sierpnia br. umowę kredytową na budowę Galerii Północnej w Warszawie. Funduszy udzieli bank Pekao Investment.

REKLAMA

Przedmiotem umowy są dwa kredyty. Jeden o wartości 116 mln euro zostanie wykorzystany na budowę samej galerii. Drugi, w wysokości od 150 do 175 mln euro opisywany jest jako inwestycyjny. Spółka otrzyma go po spełnieniu warunków określonych w umowie. Nie podano jednak szczegółów.

- Kredyty przeznaczone są na finansowanie lub refinansowanie kosztów Projektu. Centrum Światowida jest obowiązane płacić odsetki w wysokości stopy trzymiesięcznej EURIBOR, powiększonej o odpowiednią marżę. Termin zapadalności Kredytów wynosi do 7 lat od daty wykorzystania, jednakże nie może przypaść później niż dnia 31 grudnia 2024 roku. Kredyty będą spłacane w ratach kwartalnych, a następnie w drodze spłaty jednorazowej pozostałej części kwoty głównej w terminie zapadalności - podano w komunikacie.

Zabezpieczeniem umowy jest zastaw rejestrowy na udziałach w kapitale zakładowym oraz rachunkach bankowych spółki, cesja wierzytelności, przelew praw z polis ubezpieczeniowych i przelew roszczeń w stosunku do generalnego wykonawcy; oraz gwarancja dotyczącą przekroczenia kosztów.

Galeria Północna jest wynajęta w 30 proc. Do głównych najemców należy: Cinema City (11-salowy multipleks), Carrefour oraz spółki z grupy LPP, H&M czy Super Pharm. W obiekcie powstanie łącznie 64 tys. mkw. powierzchni pod wynajem oraz 2 tys. miejsc parkingowych.

GTC ma również ambitny plan zdobycia certyfikatu LEED na poziomie Gold. Jak powiedział Piotr Kroenke, wstępny projekt architektoniczny został już zaopiniowany przez specjalistów w USA. Ich zdaniem, jeśli wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z planem, wydanie certyfikatu będzie tylko formalnością.

Budowa inwestycji potrwa od 22 do 24 miesięcy. Planowana data otwarcia to I połowa 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA