PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gubałówka nadal zamknięta

  • Autor: PAP
  • 23 lut 2015 15:01

Legendarny stok narciarski na zboczu Gubałówki nie będzie otwarty w bieżącym sezonie zimowym, mimo przedwyborczych zapowiedzi władz miasta i właścicieli gruntów leżących pod trasą. Prezes kolejek i burmistrz Zakopanego chce utworzenia nowych tras narciarskich.

REKLAMA

W listopadzie, tuż przed wyborami samorządowymi rodzina Gąsieniców-Byrcynów zadeklarowała, że podpisze stosowną umowę na dzierżawę gruntów i trasa będzie otwarta w bieżącym sezonie zimowym.

"To co było do zrobienia dla otwarcia trasy Gubałówki ze strony władz miasta zostało wykonane. Przed wyborami oraz w trakcie mojego urzędowania państwo Byrcynowie zapewniali mnie, że są gotowi podpisać umowę z PKL-em, tak się jednak nie stało" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Z kolei Kacper Gąsienica-Byrcyn, przedstawiciel rodziny i radny Zakopanego, w rozmowie z PAP podkreślił: "Symbolem naszej dobrej woli było rozgrodzenie działki i wycięcie drzewek, które ją okalały. Podpisaliśmy umowę, którą wynegocjowaliśmy przed wyborami samorządowymi m.in. z właścicielem PKL. Stosowną umową złożyliśmy w depozycie notarialnym. Obecny prezes PKL nie chciał podpisać umowy, a nasza rola na tym się skończyła".

Prezes Polskich Kolei Linowych (PKL) Janusz Ryś powiedział PAP, że nie może mówić o szczegółach zaproponowanej przez Gąsieniców-Byrcynów umowy i podkreślił, że umowa nie była wcześniej negocjowana z PKL. "Nie było wcześniej żadnych negocjacji w sprawie umowy, ponieważ Kacper Gąsienica-Byrcyn zadeklarował, że nie będzie negocjował z prezesem PKL, tylko z właścicielem akcji spółki PKL" - zaznaczył Ryś.

Klementyna Gąsienica-Byrcyn odpiera te zarzuty. "Nie jest prawdą, że umowa złożona w depozycie notarialnym nie była wcześniej negocjowana z PKL. Nie wiem czemu ma służyć przekazywanie nieprawdziwych informacji przez prezesa PKL. Skoro prezes PKL nie może mówić o szczegółach umowy i jednocześnie twierdzi, że nie była negocjowana to skąd zna jej szczegóły, skoro nie podjął jej nawet z depozytu notarialnego" - powiedziała PAP.

Władze PKL biorą pod uwagę uruchomienie alternatywnych tras narciarskich na stokach Gubałówki. "Bierzemy pod uwagę utworzenie tras narciarskich z prawej strony kolejki oraz na północnym stoku góry. Najpierw musi zostać zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego" - wyjaśnił Ryś. Zapewnił też, że znaczna część właścicieli gruntów na Gubałówce jest za utworzeniem nowych tras narciarskich.

  • 1
  • 2
  • narciarz 2015-02-24 11:05:13
    Nie wierze tym Byrcynom. Zeby przez tyle lat jeden z najpopularniejszych stoków narciarskich w Polsce nie był dostępny dla narciarzy to granda. Moim zdaniem to góralska zachlannosc Byrcynow jest przyczyna tej sytuacji. Wynegocjowałem w swoim życiu i podpisałem setki umów, czasami korespondencyjnie, ale pierwszy raz słyszę, żeby jedna ze stron podpisywała rzekomo uzgodniona treść umowy i składała ja do depozytu u notariusza zamiast zwyczajnie przekazać ja do podpisu drugiej stronie lub zrobić to wspólnie w tym samym miejscu i czasie. To jakiś wybieg Byrcynow, który ma na celu zwalenie całej winy na PKL, wywarcie presji i wymuszenie jeszcze bardziej korzystnych warunków tylko dla jednej strony a już zapewne nie dla narciarzy. Popieram pomysł wyznaczenia trasy zastępczej i udostępnienia stoku narciarzom. Oby tylko nie okazało się, ze zachlannosc kolejnych góralskich rodów i chęć ogołocenia ceprów z pieniędzy nie zniweczyła tego planu.
  • Trebunia 2015-02-23 15:26:38
    BAJZEL. DNO. BIAŁKA rządzi !!!!!!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA