PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Handel, kultura i sztuka już jest. Pora na biznes

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 mar 2016 14:10

Handel, kultura i sztuka już jest. Pora na biznes biuro AIP w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Współczesne centrum handlowe łączy wiele funkcji, by przyciągnąć nowych klientów. Z handlowo-usługowego obiektu przeobraża się w centrum sztuki albo - jak w Starym Browarze - inkubator biznesu.

REKLAMA

Od połowy marca swoje biuro w Starym Browarze otworzą Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Ośrodek ma zapewnić zaplecze i doradztwo rozpoczynającym działalność przedsiębiorcom, mieścić się będzie w Pasażu, w niedostępnej na co dzień Rotundzie.

To już 60. oddział Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Polsce i 3 w Poznaniu. Dzięki zlokalizowaniu w Starym Browarze, będzie jednym z najbardziej prestiżowych i znaczących. - Stary Browar to nie tylko wygodna lokalizacja w samym centrum Poznania. To także znane od lat z działalności na rzecz utalentowanych osób i chcących rozwinąć skrzydła firm miejsce, mocno zakorzenione w świadomości poznaniaków jako przyjazne tworzeniu biznesu – mówi Zuzanna Kaniewska, partner zarządzający AIP.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działają od 2004 roku i otworzyły już ponad 12 tysięcy startupów z czego 1530 w 2015 r. W ubiegłym roku wypłaciły im 24,6 mln zł zysku, zapłaciły 7,4 mln zł podatków do Urzędu Skarbowego i 1,8 mln zł składek do ZUS.

- Udostępnienie przestrzeni inkubatorowi przedsiębiorczości to naturalna kolej rzeczy dla miejsca tak związanego ze wspieraniem i rozwijaniem startupów, jak Stary Browar – mówi prezes zarządu spółki zarządzającej Starym Browarem, Magdalena Kowalak. - Cieszymy się, że udało nam się nawiązać długotrwałą współpracę z tak sprawnie działającym i mogącym pochwalić się wieloma sukcesami inkubatorem, jak AIP. Liczymy, że zgłaszający się do nich młodzi, ambitni przedsiębiorcy będą prężnie wcielać w życie swoje pomysły na biznes, staną się interesującymi obiektami zainteresowania dla inwestorów i chlubą dla Poznania – dodaje.

AIP umożliwiają startupom zakładanie oraz rozwijanie własnego biznesu bez ryzyka, zbędnej biurokracji, wysokich kosztów. Użyczają swojej osobowości prawnej (NIP, Regon, KRS) i przestrzeni do pracy (w Starym Browarze będzie to 145 mkw.). Działający w AIP przedsiębiorca nie musi płacić składek do ZUS i podatku dochodowego. Korzystanie z przyjaznych dla rozpoczynających własny biznes warunków kosztować będzie 300 zł miesięcznie w przypadku korzystania z obsługi księgowej i prawnej lub 150 zł miesięcznie, bez obsługi. Mimo nazwy, do AIP zgłosić się mogą nie tylko studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale wszyscy, którzy mają pomysł na biznes. - Staramy się udostępnić możliwość założenia u nas firmy jak największej liczbie osób. W ten sposób z niezwykłych pomysłów, przy naszym wsparciu i pomocy w nawiązywaniu kontaktów, mogą powstać najbardziej niezwykłe innowacje – tłumaczy Zuzanna Kaniewska.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA