PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Handel na terenie lotnisk

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 maj 2012 17:41

Centra handlowe na terenie portów lotniczych będą tak samo, a może nawet bardziej popularne i atrakcyjne niż te mieszczące się w miejscowościach docelowych i dostępne dla klientów niekorzystających w danym momencie z lotów - wynika z raportu firmy Amadeus zatytułowanego „Reinventing The Airport Ecosystem".

REKLAMA

15 proc. ankietowanych przez firmę Amadeus podróżnych uważa, że ten model stanie się dominujący do roku 2025.

- Wyobraźmy sobie port lotniczy, na którym tak bardzo lubimy robić zakupy, że postanawiamy przychodzić tu nawet wtedy, gdy nie planujemy żadnego wyjazdu... Innym przykładem może być sytuacja, gdy korzystamy ze specjalnej aplikacji do dokonywania zakupów podczas lotu i odbieramy je po wylądowaniu. To ekscytująca przyszłość, jednak lotniska, linie lotnicze i całe środowisko, w którym funkcjonuje ta branża, muszą podjąć wspólną decyzję o współpracy, aby móc wykorzystać ten potencjał - skomentowała Julia Sattel, Senior VP Airline IT, Amadeus.

- Badania zawarte w tym raporcie wskazują, że środowisko portów lotniczych ulegnie diametralnym zmianom w ciągu najbliższych 20 lat w związku z postawą graczy rynkowych, którzy coraz częściej poszukują dochodów płynących z nowych źródeł, takich jak sprzedaż detaliczna, restauracje, rozrywka i nieruchomości - powiedział Rohit Talwar, dyrektor generalny firmy Fast Future Research i współautor raportu.

Raport "Reinventing the Airport Ecosystem" ujawnia nowe modele operacyjne lotnisk - mini-miasto, wirtualny pasaż, dworzec autobusowy i centrum handlowe - które mają sprostać wymaganiom konsumentów i przynieść dochód z działalności pozalotniczej.

Amadeus to partner technologiczny i dostawca usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA