PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Handel w blaszanej puszce? Czas z tym skończyć

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 mar 2016 12:31

Handel w blaszanej puszce? Czas z tym skończyć Marek Tryzybowicz, architekt, Bose International

Polacy stali się dojrzałymi klientami centrów handlowych. Dziś, by ich przyciągnąć, nie wystarcza już tylko oferta sklepów. - Czas nieokreślonych, powtarzalnych obiektów już dawno minął - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Marek Tryzybowicz, architekt z pracowni BOSE.

REKLAMA

Jakie mieli Państwo inspiracje przy projektowaniu CH Skałka?

Projektując Centrum Handlowe Skałka zadbaliśmy o unikalny dla miejsca charakter architektury, a inspiracje czerpaliśmy z bezpośredniego otoczenia miejsca, jak również z kontekstu urbanistycznego w skali miasta. Zaproponowaliśmy plac miejski – główny plac wejściowy do Centrum w ramach szerszego kontekstu urbanistycznego oraz amfiteatr akcentujący drugie wejście do centrum. Lokalizacja, kształt i charakter placu Głównego Placu Wejściowego będzie już wkrótce interesującym przykładem współczesnej przestrzeni miejskiej. Nasze rozwiązania są "szyte na miarę" dynamicznie rozwijającego się miasta.

Bryłę budynku staraliśmy się ukształtować plastycznie. Miękkie formy, intencjonalnie wygaszona ostrość narożników i płynne kształtowanie fasad to charakterystyczne cechy budynku. Jesteśmy wierni naszemu przekonaniu ze zabudowa komercyjna, a handlowa w szczególności, powinna być architekturą. Mamy nadzieję, że CH Skałka będzie nie tylko popularnym miejscem robienia zakupów, ale także jednym z charakterystycznych i rozpoznawalnych budynków miasta a przestrzeń wewnątrz i zewnątrz obiektu będzie przyjazna mieszkańcom .

Przeczytaj cały wywiad na Propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA