PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi nie. Co dalej z Galerią Wilanów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 paź 2016 11:28

Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi nie. Co dalej z Galerią Wilanów? Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot zelaznastudio

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy odmówiła wydania pozwolenia na budowę centrum handlowego Wilanów. Oznacza to, że realizacja inwestycji w planowanym dotychczas kształcie staje się mało prawdopodobna.

REKLAMA

GTC złożyło wniosek 19 sierpnia 2014 roku. Jak podaje spółka, odmowa uargumentowała była rozbieżnością w interpretacji prawa między spółką a Prezydentem Warszawy w zakresie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

GTC zamierza odwołać się od tej decyzji.

Przypomnijmy, problemy wokół realizacji Galerii Wilanów trwają już od dłuższego czasu. Galeria Wilanów zaprojektowana została przez studia architektoniczne APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur Architects. Całkowita powierzchnia najmu ma wynieść 61 tys. mkw. w tym 250 sklepów i punktów usługowych. 

Lokalne organizacje sprzeciwiają się budowie tak dużego obiektu. Zdaniem ich przedstawicieli inwestycja powinna zostać rozbita na kilka niezależnych budynków. Z kolei z takim rozwiązaniem nie zgadza się GTC. Według władz spółki inwestycja byłaby wtedy nieopłacalna.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • landlubber 2016-10-14 10:38:39
    Nie należę do obrońców p. Prezydent W-wy, ale uważam, że nie miała wyjścia. Już od dawna wiadomo, że obecny plan miejscowy nie zawiera ustaleń umożliwiających uzyskanie przez GTZ decyzji o PnB na "wielkopowierzchniowy obiekt handlowy" (bez względu na jego - takie czy inne- rozwiązania arch.-urb.). Dla tego rejonu musi byś sporządzony i uchwalony nowy plan miejscowy zawierający literalne ustalenie dot. lokalizacji WOHy, w zgodności ze Studium uikzp W-wy. W GTC Polska dobrze o tym wiedzą, ale dążą do sporu sądowego, do za dużo kasy wydali na projektowanie "galerii" w obecnej, przestarzałej i nieakceptowalnej przez lokalna społeczność formie (bo Wilanów to jednak nie Białołęka!), żeby mieć dostateczny, usprawiedliwiający obecny polski Zarząd przed właścicielami GTC powód, do wyrzucenia do kosza obecnej dokumentacji, na którą wydali dziesiątki mln zł.... stąd absurdalna teoria o "spisku" Władz Miasta przeciwko GTC lansowana - mniej lub bardziej otwarcie -przez "medialnego frontmana" tej firmy... zamiast współpracy z Miastem w celu jak najpilniejszego uchwalenia nowego planu, umożliwiającego realizację - zapowiadanego od kilkunastu lat - faktycznego "Centrum Miasteczka Wilanów" zamiast "subergiomalnego" mallu.

PARTNER SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA