PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis i TriGranit powalczą o projekt PKP

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2014 10:12

HB Reavis i TriGranit powalczą o projekt PKP

Trzy podmioty - w tym konsorcja z udziałem firm HB Reavis i TriGranit - zakwalifikowały się do drugiego etapu postępowania na wybór inwestora, który zagospodaruje teren dworca Wrocław Świebodzki. PKP SA wybierze partnera na przełomie 2014 i 2015 roku.

REKLAMA

Jak informuje PKP, na podstawie otrzymanych odpowiedzi na zaproszenie do drugiego etapu postępowania zakwalifikowano inwestorów: Archicom Sp. z o.o., konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. oraz konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

W kolejnym etapie postępowania inwestorzy złożą wiążące oferty. Wybór partnera, który wspólnie z PKP zrealizuje tę inwestycję, planowany jest na przełom bieżącego i przyszłego roku.

Inwestycja przy dworcu Świebodzkim to jeden z realizowanych przez PKP projektów deweloperskich. Projekt zakłada zagospodarowanie 28 ha gruntów zlokalizowanych w obrębie Starego Miasta, w odległości około 1 km od Rynku.

Spółka planuje komercyjne zagospodarowanie tego terenu oraz rewitalizację zabytkowego budynku dworcowego. Całość prac zostanie przeprowadzona w oparciu o koncepcję wyłonionego w postępowaniu inwestora. Przewidywane jest również przywrócenie ruchu kolejowego do stacji.

- Inwestycja przy dworcu Wrocław Świebodzki pozwoli na ożywienie tej części miasta. Zależy nam na tym, aby zagospodarowanie komercyjne współgrało z historyczną zabudową. Chcemy w ten sposób stworzyć miejsce, które będzie prawdziwą wizytówką Wrocławia - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA.

Dworzec Wrocław Świebodzki jest drugim, po Górnośląskim, najstarszym dworcem w stolicy Dolnego Śląska. Działa od 1843 roku.

Więcej o inwestycji

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA