PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis szuka okazji na rynku centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sty 2013 10:14

HB Reavis szuka okazji na rynku centrów handlowych

Słowacka spółka deweloperska HB Reavis, która w najbliższych latach chce zainwestować 700 mln euro na rynku powierzchni biurowych w Polsce, chce budować także centra handlowe. - W Polsce rozwijać chcemy, oprócz priorytetowego segmentu biurowego, jeszcze segment „retail". Obecnie badamy rynek i szukamy dogodnej możliwości poszerzenia portfolio inwestycji o taki projekt - mówi Stanislav Frňka, CEO HB Reavis Poland.

REKLAMA

Stanislav Frňka podkreśla, że w całym rejonie Europy Środkowo-Wschodniej sytuacja makroekonomiczna ulega ciągłemu pogorszeniu, ale Polska jest jednym z nielicznych krajów w których obraz gospodarki nie rysuje się najgorzej. - Pod każdym względem jest to najbardziej interesujący inwestorów rynek. Inne kraje są przede wszystkim mniejsze, z małym rynkiem a co za tym idzie, mniejszymi możliwościami, najczęściej z mikroekonomicznymi problemami. Stąd też wyróżniająca się pozycja Polski - uważa szef HB Reavis w naszym kraju.

- Jeśli chodzi o segment "retail", na Polskim rynku możemy mówić jedynie o nasyceniu rynków lokalnych, jak Poznań czy Wrocław, lecz nawet tam znaleźć można jeszcze atrakcyjne dla inwestorów lokalizacje - podkreśla.

Dodaje, że sektor inwestycji biurowych na pewno nieco spowolni w 2013 roku ze względu na sytuację makroekonomiczną. Nie mniej jednak, porównując Warszawę do rynków zachodnich, nie możemy mówić o przesyceniu rynku.

- Przewidywane spowolnienie gospodarcze, spowodowane sytuacją makroekonomiczną, będzie na pewno rodziło większą walkę o potencjalnych najemców. W przypadku nieruchomości handlowych, sytuacja nie powinna się znacząco zmienić, jednakże kryzys nie nastraja optymistycznie - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA