PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Heitman może kupić Karolinkę i Pogorię. UOKiK dał zielone światło

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 gru 2012 13:35

Heitman może kupić Karolinkę i Pogorię. UOKiK dał zielone światło

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na zakup przez należący do Heitman Europe fundusz HEPP IV Management Company centrów handlowych Karolinka w Opolu i Pogoria w Dąbrowie Górniczej od spółek Karolinka Investments i Pogoria Investments.

REKLAMA

HEPP IV Management Company reprezentuje zamknięty wzajemny fundusz inwestycyjny Heitman European Property Partners IV.

Spółki Karolinka Investments i Pogoria Investments, które są właścicielami centrów handlowych w Opolu i Dąbrowie Górniczej, należą do grupy kapitałowej MGPA.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Opolska Karolinka i Pogoria w Dąbrowie Górniczej trafiły do portfela MGPA pod koniec 2009 roku. Fundusz kupił centra handlowe od spółki deweloperskiej Mayland RE za 187 mln euro.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA