PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Helaba i pbb Deutsche Pfandbriefbank przyznały 210 mln euro kredytu dla Silesii City Center

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 lis 2011 14:52

Helaba i pbb Deutsche Pfandbriefbank przyznały 210 mln euro kredytu dla Silesii City Center

Banki Helaba i pbb Deutsche Pfandbriefbank zapewniają 210 milionów euro dla centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach, należącego do Immofinanz Group.

REKLAMA

Oferując kredyt typu club-deal, banki Helaba i pbb Deutsche Pfandbriefbank zapewnią Immofinanz Group 210 milionów euro na zrefinansowanie i rozwój Silesia City Center - podały spółki.

W transakcji tej obydwa banki działały wspólnie, jako główni organizatorzy. Bank Helaba dodatkowo pełnił rolę agenta.

Dla banków Helaba, pbb Deutsche Pfandbriefbank i firmy Immofinanz jest to obecnie najważniejsza transakcja na rynku finansowania nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. - Umowa ta udowadnia, że pomimo trudnych warunków rynkowych umowy dotyczące finansowania dla tak ważnych obiektów, jak centrum handlowe Silesia City Center, mogą zostać pomyślnie zrealizowane. Doceniamy profesjonalizm i współpracę obydwu banków i mamy nadzieję, że nasze, oparte na zaufaniu partnerstwo, będzie kontynuowane - wyjaśnił Eduard Zehetner, dyrektor generalny Immofinanz Group.

Silesia City Center zakupione przez Immofinanz Group w 2005 roku i refinansowane przez bank Helaba w 2008 roku, jest największym i najnowocześniejszym centrum handlowym na Górnym Śląsku. Położone w Katowicach, oferowało na początku 66 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, zapewniając miejsce dla 250 sklepów.

Rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców krajowych i międzynarodowych sprawiło, iż centrum zostało powiększone o 20 000 mkw., mieszcząc dodatkowe 60 sklepów. Pojawili się w nich ważni najemcy, tacy jak: Van Graaf, H&M, Smyk Megastore, Stradivarius, Massimo Dutti i KappAhl. Nowe skrzydło centrum zostało otwarte w październiku 2011 roku. Już w pierwszym tygodniu działalności odwiedziło je ponad 300 000 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA