PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Helios powstanie do końca roku w Galerii Pomorskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2012 13:31

Helios SA i rozbudowywana Galeria Pomorska w Bydgoszczy zawarły umowę w sprawie utworzenia 7-salowego kina z ponad 1000 miejsc. Otwarcie multipleksu planowane jest na koniec 2012 r., po przystosowaniu centrum handlowego do potrzeb nowego najemcy.

REKLAMA

Nowoczesny multipleks sieci Helios ma powstać najpóźniej pod koniec 2012 r. Będzie pierwszym kinem sieci Helios w województwie kujawsko-pomorskim.

Kino będzie się mieścić na powierzchni 2460 mkw., na pierwszym piętrze centrum. Dostęp do niego będzie możliwy z odnowionej ostatnio części gastronomicznej.

Otwarcie multipleksu Heliosa na terenie Galerii Pomorskiej jest kolejnym etapem planu modernizacji i rozbudowy bydgoskiego centrum handlowego.

Shane Scott, dyrektor Resolution Property, tak komentuje podpisaną umowę: "(...) Podpisana umowa jest istotnym krokiem w realizacji planu rozwoju Galerii Pomorskiej, który obejmuje także znaczącą rozbudowę obiektu. Umowa podkreśla również nasze zaangażowanie inwestycyjne, które jest niezmienne od momentu nabycia przez nas Galerii Pomorskiej w 2010 roku."

Resolution Property i Helios SA zainwestują w budowę nowego kina ponad 3 mln euro. Jest to długoterminowe zobowiązanie, stanowiące istotny element w strategiach obu stron.

Galeria Pomorska przy ul. Fordońskiej 141 jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Wśród jej najemców są następujące marki: Carrefour, H&M, Reserved, Cubus, Claire's, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald's.

Resolution Property zarządza funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Spółka posiada udziały w większości sektorów rynku nieruchomości, ma też wsparcie największych inwestorów na świecie. Resolution Property została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 mld euro.

Nabycie w 2010 .r. Galerii Pomorskiej zapoczątkowało realizację strategii stworzenia w ciągu najbliższych 12 - 18 miesięcy portfolio nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej wartości do 500 mln euro, co stanowiłoby 20 proc. aktywów funduszu. Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA