PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Helios z godłem Teraz Polska

  • Autor: PAP
  • 08 cze 2015 20:45

Fundacja "Teraz Polska" nagrodziła w poniedziałek laureatów XXV, jubileuszowej edycji konkursu. W tym roku wyróżniono 15 produktów, sześć usług, dwa przedsiębiorstwa i dwie gminy. Honorowe godło otrzymało m.in. Polskie Radio.

REKLAMA

Jurorzy po raz szósty przyznali także tytuł "Wybitnych Polaków"; wśród osób, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do promocji pozytywnego wizerunku kraju, znaleźli się: przedsiębiorcy Jan Kulczyk i Zygmunt Solorz-Żak, a także dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wieczornej gali w Teatrze Wielkim. W czasie uroczystości odczytano list premier Ewy Kopacz do nagrodzonych. "Cieszę się, że godło +Teraz Polska+, stanowiące gwarancję jakości, wzmacnia państwa wizerunek i Polskę. Wierzę, że jest to zachęta i zobowiązanie na przyszłość. Macie swój udział w budowie nowoczesnej gospodarki i dokonującym się skoku cywilizacyjnym Polski, z którego jesteśmy bardzo dumni. Dziękuję państwu za zmienianie kraju na lepsze" - napisała Ewa Kopacz.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński mówił w czasie gali, że my - Polacy i Polska "dopiero się rozpędzamy". "Dzisiaj jesteśmy szóstą gospodarką Unii Europejskiej, ale jutro będziemy piątą. Dziś na koniec zeszłego roku mamy 42 proc. udziału eksportu w naszym PKB, ale już za 5 lat będziemy mieli ponad 60 proc." - mówił Piechociński.

Podkreślał, że przedsiębiorcy tworzą nowy, perfekcyjny, nowoczesny patriotyzm codziennej służby poprzez swoją pracę i przez swoje produkty.

Przewodniczący jury Michał Kleiber podczas konferencji prasowej w Warszawie tłumaczył, że w konkursie wyróżniono instytucje i organizacje, wobec których nie było wątpliwości, że zasługują na godło. Jak podkreślił, w tegorocznej edycji wszystkie wnioski firm startujących w konkursie uzyskały bardzo wysokie noty, co jego zdaniem świadczy, że firmy dobrze oceniają swoją pozycję.

Przypomniał, że przez 25 lat przyznano ponad 600 wyróżnień "Teraz Polska", a zdecydowana większość firm potrafiła wykorzystać je w dalszej działalności.

Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" Krzysztof Przybył wskazał, że wyróżnienie powstało, gdy Polska potrzebowała przykładów, że sukces jest możliwy. Dziś - podkreślił - stało się ono dobrem publicznym.

W 2015 r. godło otrzymało 15 produktów, w tym artykuły spożywcze, elektronika, chemia przemysłowa, leki, maszyny, a także usługi. Wyróżnione firmy to m.in. Celiko S.A., Kolejowe Zakłady Łączności, Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., fabryka rajstop Adrian, Poczta Polska, spółka multimedialna Helios, warszawska giełda rolna w Broniszach.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA