PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Helios z godłem Teraz Polska

  • Autor: PAP
  • 08 cze 2015 20:45

Fundacja "Teraz Polska" nagrodziła w poniedziałek laureatów XXV, jubileuszowej edycji konkursu. W tym roku wyróżniono 15 produktów, sześć usług, dwa przedsiębiorstwa i dwie gminy. Honorowe godło otrzymało m.in. Polskie Radio.

REKLAMA

Jurorzy po raz szósty przyznali także tytuł "Wybitnych Polaków"; wśród osób, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do promocji pozytywnego wizerunku kraju, znaleźli się: przedsiębiorcy Jan Kulczyk i Zygmunt Solorz-Żak, a także dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wieczornej gali w Teatrze Wielkim. W czasie uroczystości odczytano list premier Ewy Kopacz do nagrodzonych. "Cieszę się, że godło +Teraz Polska+, stanowiące gwarancję jakości, wzmacnia państwa wizerunek i Polskę. Wierzę, że jest to zachęta i zobowiązanie na przyszłość. Macie swój udział w budowie nowoczesnej gospodarki i dokonującym się skoku cywilizacyjnym Polski, z którego jesteśmy bardzo dumni. Dziękuję państwu za zmienianie kraju na lepsze" - napisała Ewa Kopacz.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński mówił w czasie gali, że my - Polacy i Polska "dopiero się rozpędzamy". "Dzisiaj jesteśmy szóstą gospodarką Unii Europejskiej, ale jutro będziemy piątą. Dziś na koniec zeszłego roku mamy 42 proc. udziału eksportu w naszym PKB, ale już za 5 lat będziemy mieli ponad 60 proc." - mówił Piechociński.

Podkreślał, że przedsiębiorcy tworzą nowy, perfekcyjny, nowoczesny patriotyzm codziennej służby poprzez swoją pracę i przez swoje produkty.

Przewodniczący jury Michał Kleiber podczas konferencji prasowej w Warszawie tłumaczył, że w konkursie wyróżniono instytucje i organizacje, wobec których nie było wątpliwości, że zasługują na godło. Jak podkreślił, w tegorocznej edycji wszystkie wnioski firm startujących w konkursie uzyskały bardzo wysokie noty, co jego zdaniem świadczy, że firmy dobrze oceniają swoją pozycję.

Przypomniał, że przez 25 lat przyznano ponad 600 wyróżnień "Teraz Polska", a zdecydowana większość firm potrafiła wykorzystać je w dalszej działalności.

Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" Krzysztof Przybył wskazał, że wyróżnienie powstało, gdy Polska potrzebowała przykładów, że sukces jest możliwy. Dziś - podkreślił - stało się ono dobrem publicznym.

W 2015 r. godło otrzymało 15 produktów, w tym artykuły spożywcze, elektronika, chemia przemysłowa, leki, maszyny, a także usługi. Wyróżnione firmy to m.in. Celiko S.A., Kolejowe Zakłady Łączności, Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., fabryka rajstop Adrian, Poczta Polska, spółka multimedialna Helios, warszawska giełda rolna w Broniszach.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA