PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hines wyda ponad 1,3 mld euro na akwizycje nieruchomości handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sty 2016 14:45

Hines wyda ponad 1,3 mld euro na akwizycje nieruchomości handlowych Fot. Fotolia

Firma Hines została wybrana przez Bayerische Versorgungskammer - niemiecki fundusz emerytalny - na zarządcę wartego 1,3 mld euro programu zakładającego budowę portfela nieruchomości typu prime high street w całej Europie.

REKLAMA

BVK to jeden z największych niemieckich funduszy emerytalnych. Posiada aktywa o wartości około 62 mld euro. W ostatnim czasie zarząd funduszu podjął decyzję o większym udziale w rynku nieruchomości komercyjnych. Docelowo firma chce wydać pieniądze w projekty handlowe przy głównych ulicach największych rynków w Europie.

Perspektywa inwestycyjna ma mieć charakter długofalowy. Hines jest zobowiązany do znalezienia nieruchomości, które wymagają dodatkowych działań mających na celu podniesienie ich wartości. Chodzi m.in. o procesy rekomercjalizacji, repozycjonowania czy niewielkich modernizacji. W przypadku znalezienia interesującej nieruchomości, w grę wchodzi także realizacja zupełnie nowych projektów.

Hines dokonał już pierwszego zakupu. Chodzi o budynek handlowy przy Karl Johans Gate w Oslo - jednej z głównych ulic stolicy Norwegii. Łączna powierzchnia nieruchomości to 5,1 tys. mkw. Transakcja w formie leasingu zwrotnego jest warta 52 mln euro.

Jak informują przedstawiciele Hines, wspólny projekt z BVK nie jest pierwszym podobnym przedsięwzięciem. W ciągu ostatnich dwóch lat firma wydała 1,5 mld euro pochodzących z niemieckich funduszy emerytalnych.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA