PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hipermarkety muszą na nowo zawalczyć o klientów

  • www.portalspozywczy.pl
  • 27 gru 2012 22:46

Hipermarkety muszą na nowo zawalczyć o klientów

Celem dla hipermarketów jest teraz nie tyle ich dalszy, intensywny rozwój i otwieranie kolejnych dużych sklepów, ale to, aby przyciągnąć z powrotem konsumentów. Gdyby hipermarkety zostały tam gdzie są, nie widzę dla nich dobrej przyszłości - mówi Krzysztof Badowski, partner zarządzający Roland Berger Strategy Consultants.

REKLAMA

- Dostrzegam stagnację, wyczerpanie się formuły hipermarketowej, co wynika w dużej mierze z trendów konsumenckich i zmiany modelu rodziny - rośnie liczba gospodarstw domowych bezdzietnych czy liczba gospodarstw domowych jednoosobowych. Spędzamy coraz więcej czasu w pracy, żyjemy bardzo szybko, potrzebujemy rozwiązań szybkich, bliskich, dogodnych - tłumaczy Badowski.

Jak dodaje, te trendy sprawiają, że konsument zaczął preferować średnie i mniejsze formaty, które oferują mniejszy asortyment, ale za to są blisko, dają możliwości szybkiego dokonywania zakupów. - Ponadto, ze względów ekonomicznych mamy do czynienia z fenomenem wzrostu formatu dyskontowego, który również jest formatem średnim, ale który ewoluuje i zmienia się w kierunku formatu supermarketowego - uważa ekspert. 

Zdaniem Krzysztofa Badowskiego, hipermarkety powinny zastanowić się, w jaki sposób wymyślić siebie na nowo, aby nie być tylko molochem, który ma wszystko pod jednym dachem. - Być może hipermarkety rozwiną usługi lub będą ograniczały asortyment non-food, który wolniej rotuje i daje niższe marże z metra kwadratowego. Poza tym, w asortymencie nieżywnościowym hipermarkety nie dają rady konkurować z sieciami specjalistycznymi, jak np. Media Markt czy z kanałem online - podsumowuje.

Więcej: www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA