PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hipermarkety otwierają piekarnie by przyciągnąć klientów i obniżyć ceny

  • www.portalspozywczy.pl
  • 23 gru 2013 12:00

Zdaniem Stefana Putki, współwłaściciela firmy Piekarnie Cukiernie Putka oraz prezesa warszawskiego Cechu Piekarzy, pieczywo z piekarni w hipermarketach jest tańsze i bardzo dobre, ale jego jakość pogarsza się po kilku godzinach po wypieku. - Uważam, że na naszym rynku jest jeszcze miejsce na tradycyjne rzemieślnicze pieczywo, które od początku do końca jest produkowane w piekarni - mówi Stefan Putka.

REKLAMA

Jak zauważa, obecnie można zauważyć modę na piekarnie w hipermarketach. - Jednak sklepy nie mogą pozwolić sobie na budowę dużej piekarni na swoim terenie, bo to by im się nie opłacało, dlatego mają tylko namiastkę piekarni. Zamawiają w dużej wytwórni pieczywo mrożone, a na miejscu, w specjalnych komorach odmrażają je i wypiekają. Jest to więc niepełna piekarnia, w której jest tylko rozmrażanie i wypiekanie. Jej celem jest przyciągnięcie klienta - mówi Stefan Putka.

Kolejną z przyczyn otwierania przez hipermarkety piekarni na terenie sklepów są oszczędności kosztowe. - Sklep, który wypieka na miejscu może zjechać z ceny. Oszczędza także na samej logistyce, bo można zamówić transport pieczywa mrożonego na cały miesiąc - mówi Stefan Putka.

- Niestety, w tym wypadku technologia wypieku pieczywa wpływa na jego jakość. Takie pieczywo, wypiekane na zapleczu hipermarketu to nie jest klasyczne pieczywo. Jest ono bardzo dobre, ale tylko przez kilka godzin po wypieku. Jest to oczywiście kwestia wyboru klienta - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA