PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IKEA bije rekordy w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 lut 2015 15:40

IKEA bije rekordy w Polsce

W ubiegłym roku osiem centrów handlowych należących do IKEA Centres Poland (dawniej Inter IKEA Centre Group Poland) zlokalizowanych w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Warszawie zanotowało 58,3 mln odwiedzin. Liczba odwiedzających wszystkie obiekty handlowe firmy wzrosła średnio o 11 proc. w porównaniu do 2013 r., a obroty centrów wzrosły o 5 proc.

REKLAMA

Nowi najemcy
W 2014 r. podpisano umowy najmu dotyczące łącznie ok. 40 tys. mkw. z takimi markami jak TK Maxx (2 900 mkw.), Intermarche (2 800 mkw.), H&M (2 000 mkw), Piotr i Paweł (1 800 mkw.), Toys' R'Us (1 700 mkw.), Reserved, Sinsay, Martes Sport, Komfort, Vox Meble, Joop, Pepco czy CCC. W najbliższych miesiącach w centrach handlowych należących do IKEA Centres Poland pojawią się kolejni nowi najemcy m.in. w rozbudowywanych obecnie obiektach: Parku Handlowym Bielany we Wrocławiu oraz Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie.

„Rok 2014 był wyjątkowo udany dla IKEA Centres w Polsce - świadczą o tym rosnące wskaźniki odwiedzalności naszych centrów handlowych oraz obroty. Udało nam się również pozyskać wielu nowych najemców, którzy postanowili rozwijać się razem z nami. Zdecydowaliśmy się także rozbudować oraz zmodernizować nasze obiekty handlowe we Wrocławiu oraz w Warszawie, a także rozpocząć przygotowania do budowy dwóch nowych centrów handlowych w Zabrzu i Lublinie" - powiedział Mikael Andersson, dyrektor zarządzający IKEA Centres Poland.

Nowe powierzchnie handlowe
Rozpoczęta latem 2014 r. rozbudowa Centrum Handlowego Wola Park zakończy się jesienią 2015 r., a nowy Food Court będzie gotowy do przyjęcia pierwszych gości już wiosną bieżącego roku. W wyniku rozbudowy Wola Park powiększy się o 17 500 mkw., do 77 500 mkw.

Rozbudowa Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu rozpoczęła się w połowie 2014 r. Dzięki niej powierzchnia handlowa centrum podwoi się i wyniesie 145 tysięcy m kw. Znajdzie się w nim około 200 sklepów i punktów usługowych, a galeria będzie miała w sumie trzy kondygnacje, czyli dwa poziomy handlowe i dodatkowy poziom z kinem, oraz parking podziemny. Nowa część parku handlowego ma zostać oddana do użytku w listopadzie 2015 r. Cały czas trwają prace związane z obiektem handlowym powstającym w Lublinie, obecnie budowane są tam drogi dojazdowe. Prowadzone są też prace projektowe i koncepcyjne związane z budową centrum w Zabrzu.

Zmiana nazwy
31 grudnia 2014 r. Grupa IKEA sfinalizowała transakcję nabycia pozostałych 51 procent udziałów w Inter IKEA Centre Group (IICG) od Grupy Inter IKEA, w wyniku której utworzono nową globalną spółkę o nazwie IKEA Centres zarządzającą centrami handlowymi. Transakcja ta pozwoli Grupie IKEA na połączenie centrów handlowych w Rosji oraz centrów należących do IICG w Europie i Chinach w jedną spółkę.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA