PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IKEA inwestuje w farmy wiatrowe w Polsce

  • Autor: pr/portalspozywczy.pl
  • 03 paź 2011 10:46

IKEA inwestuje w farmy wiatrowe w Polsce

30 września firma IKEA Retail nabyła dwie działające farmy wiatrowe od grupy Martifer (28 MW) i zobowiązała się zakupić trzecią, która zostanie zbudowana (26 MW). Inwestycja ta umożliwi produkcję energii na poziomie zapotrzebowania 16 sklepów IKEA i jest kontynuacją wcześniejszych inwestycji w dachowe kolektory słoneczne, kogenerację ciepła i energii elektrycznej w naszych grupach przemysłowych oraz w inne środki poprawy efektywności energetycznej w Polsce.

REKLAMA

To olejny krok Grupy IKEA w stronę zrównoważonego rozwoju oraz realizacji ługoterminowego celu korzystania wyłącznie z energii pochodzącej ze źródeł dnawialnych. Do tej pory inwestycje w podobne farmy wiatrowe zostały realizowane w Niemczech, Szwecji, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Działające farmy wiatrowe zlokalizowane są na południu Polski, w województwie podkarpackim w okolicach miejscowości Bukowsko i Łęki. Trzecia farma wiatrowa powstanie w Rymanowie, pobliżu dwóch pozostałych. Grupa IKEA jest gotowa wspierać rozwój produkcji energii ze ródeł odnawialnych w Polsce, by zmniejszyć uzależnienie od energii pozyskiwanej z paliw opalnych.

Grupa IKEA zdecydowała się na inwestycję w energię odnawialną w naszym kraju, ponieważ olska jest jednym z kluczowych rynków dostarczających meble do firmy na świecie, a trzy spomniane farmy wiatrowe wygenerują prąd na poziomie 50% całego zużycia energii przez półki z Grupy IKEA w Polsce.

- Zakup farm wiatrowych w Polsce stanowi kolejny krok IKEA w stronę realizacji jednego z naszych długofalowych celów środowiskowych, jakim jest pozyskiwanie i korzystanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Wierzymy, że w przyszłości również w Polsce uda nam się wykorzystać generowaną w ten sposób energię do zasilania naszych sklepów. Zrównoważony rozwój oraz podejmowanie działań proekologicznych są integralną częścią naszej strategii i wyrazem naszej wizji, jaką jest tworzenie lepszych warunków życia dla wielu ludzi - powiedział Walter Kadnar, dyrektor sieci sklepów IKEA w Polsce.

Głównym celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla pochodzącego z obiektów należących do Grupy IKEA na całym świecie. Docelowo obiekty te mają wykorzystywać energię pochodzącą jedynie ze źródeł odnawialnych. Oprócz farm wiatrowych Grupa IKEA inwestuje również w panele fotowoltaiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA