PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ikea odzyskała zielony certyfikat

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2014 12:04

10. marca 2014 roku organizacja Rainforest Alliance ogłosiła, że wycofuje zawieszenie certyfikatu FSC dla Swedwood Karelia, dotyczącego pozyskiwania przez firmę surowca drzewnego na terenie Karelii w Rosji. Decyzja została podjęta na podstawie oceny wyników rocznego audytu dokonanej przez niezależny komitet odwoławczy.

REKLAMA

- Bardzo się cieszymy, że zawieszenie certyfikatu FSC dla naszej spółki zostało wycofane, ponieważ przykładamy ogromną wagę do odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi i pozyskiwania surowca drzewnego. Naszym celem jest teraz kontynuowanie takiego właśnie sposobu zarządzania oraz wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości - powiedział Anders Hildeman, Forestry Manager w Grupie IKEA.

Po tym jak w styczniu 2014 roku certyfikat FSC został zawieszony, IKEA Industry oraz spółka Swedwood Karelia złożyły odwołanie, aby wyjaśnić, czy klasyfikacja niezgodności odbyła się zgodnie ze standardami FSC.

- Szczegółowe kontrole są siłą systemu FSC i jesteśmy przekonani, że ocena komitetu odwoławczego jest zgodna z zasadami organizacji Forest Stewardship Council. Będziemy nadal ściśle przestrzegać tych zasad. Wierzymy, że jest to najbardziej wiarygodny system certyfikacji w zakresie zarządzania zasobami leśnymi, ponieważ u jego podstaw leży osiąganie równowagi pomiędzy rentownością prowadzonych działań, ochroną środowiska naturalnego oraz prawami i potrzebami ludzi, którzy pracują i żyją na obszarach leśnych - dodał Anders Hildeman.

Spółka Swedwood Karelia jest certyfikowana przez FSC od 2006 roku i jest co roku audytowana pod kątem zgodności ze standardami organizacji Forest Stewardship Council.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA