PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IKEA podniosła sprzedaż w Polsce o 9 procent

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 sty 2014 13:47

IKEA podniosła sprzedaż w Polsce o 9 procent

Dochód netto Grupy IKEA wzrósł w 2013 roku o 3,1 proc. do 3,3 mld euro. Grupa zwiększyła przy tym swój udział rynkowy prawie we wszystkich krajach, w których działa. W Polsce wartość sprzedaży wzrosła o 9 proc. w porównaniu do roku finansowego 2012 i wyniosła ponad 2 mld złotych. Na całym świecie sklepy IKEA odwiedziły 684 mln klientów.

REKLAMA

- Nastroje konsumenckie, a co za tym idzie poziom wydatków, uległy poprawie w wielu krajach. Mimo że sytuacja gospodarcza na wielu rynkach nadal jest trudna, widać oznaki ożywienia - powiedział Peter Agnefjäll, prezes Grupy IKEA. - Ważne rynki, takie jak Stany Zjednoczone czy Europa, odzyskują wigor. Pozytywny trend dotyczy także borykających się z poważniejszymi problemami gospodarczymi krajów na południu Europy - dodał Peter Agnefjäll.

Wartość sprzedaży w Grupie IKEA wzrosła o 3,1 proc. w porównaniu do ubiegłego roku finansowego firmy i osiągnęła poziom 27,9 miliarda euro. Razem z dochodami z wynajmu powierzchni w należących do Grupy centrach handlowych, całościowy przychód wyniósł 28,5 miliarda euro (wzrost o 3,2proc.). Polska jest trzecim najbardziej dynamicznie rosnącym rynkiem, po Chinach i Rosji.

 - Ostatni rok był dla IKEA w Polsce bardzo dobry. Uzyskując 9 proc. wzrost sprzedaży względem ubiegłego roku, po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce najszybciej rosnących krajów w Grupie IKEA - powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce. - Odwiedziło nas 20 mln kliwntów - dodała Evelyn Higler. Długofalowym celem Grupy IKEA jest stały wzrost wartości sprzedaży pozwalający uzyskać poziom 50 miliardów euro w 2020 roku. Kluczowe w osiągnięciu tego celu są duże rynki wschodzące. W roku finansowym 2013 Grupa IKEA otworzyła dwa nowe sklepy w Chinach.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów. Inter IKEA Centre Group Poland zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA