PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IKEA podniosła sprzedaż w Polsce o 9 procent

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 sty 2014 13:47

IKEA podniosła sprzedaż w Polsce o 9 procent

Dochód netto Grupy IKEA wzrósł w 2013 roku o 3,1 proc. do 3,3 mld euro. Grupa zwiększyła przy tym swój udział rynkowy prawie we wszystkich krajach, w których działa. W Polsce wartość sprzedaży wzrosła o 9 proc. w porównaniu do roku finansowego 2012 i wyniosła ponad 2 mld złotych. Na całym świecie sklepy IKEA odwiedziły 684 mln klientów.

REKLAMA

- Nastroje konsumenckie, a co za tym idzie poziom wydatków, uległy poprawie w wielu krajach. Mimo że sytuacja gospodarcza na wielu rynkach nadal jest trudna, widać oznaki ożywienia - powiedział Peter Agnefjäll, prezes Grupy IKEA. - Ważne rynki, takie jak Stany Zjednoczone czy Europa, odzyskują wigor. Pozytywny trend dotyczy także borykających się z poważniejszymi problemami gospodarczymi krajów na południu Europy - dodał Peter Agnefjäll.

Wartość sprzedaży w Grupie IKEA wzrosła o 3,1 proc. w porównaniu do ubiegłego roku finansowego firmy i osiągnęła poziom 27,9 miliarda euro. Razem z dochodami z wynajmu powierzchni w należących do Grupy centrach handlowych, całościowy przychód wyniósł 28,5 miliarda euro (wzrost o 3,2proc.). Polska jest trzecim najbardziej dynamicznie rosnącym rynkiem, po Chinach i Rosji.

 - Ostatni rok był dla IKEA w Polsce bardzo dobry. Uzyskując 9 proc. wzrost sprzedaży względem ubiegłego roku, po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce najszybciej rosnących krajów w Grupie IKEA - powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce. - Odwiedziło nas 20 mln kliwntów - dodała Evelyn Higler. Długofalowym celem Grupy IKEA jest stały wzrost wartości sprzedaży pozwalający uzyskać poziom 50 miliardów euro w 2020 roku. Kluczowe w osiągnięciu tego celu są duże rynki wschodzące. W roku finansowym 2013 Grupa IKEA otworzyła dwa nowe sklepy w Chinach.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów. Inter IKEA Centre Group Poland zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA