PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz dopiął swego. Rosyjski portfel centrów handlowych - sprzedany

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 lis 2017 10:54

Immofinanz dopiął swego. Rosyjski portfel centrów handlowych - sprzedany Oliver Schumy, prezes Immofinanz

Zarząd i Rada Nadzorcza Immofinanz AG podpisały umowę sprzedaży całego portfela detalicznego w Moskwie rosyjskiej grupie Fort.

REKLAMA

Grupa Fort jest kluczowym graczem na rynku detalicznym w Petersburgu, a dzięki temu przejęciu rozszerzy teraz swoją działalność na Moskwę. Wartość transakcji wyniosła 901 mln euro.

Przedmiotem sprzedaży jest austriacka spółka holdingowa i jej portfel detaliczny w Moskwie. Łączna wartość aktywów majątkowych wynosi 976 milionów euro. Ponadto Fort przejmie również rosyjską spółkę, która jest właścicielem banku ziemi wartej 4 mln euro (na dzień 30 czerwca 2017 r.)

Transakcja jest wynikiem wieloetapowego, uporządkowanego procesu sprzedaży przez Immofinanz. Finalizacja transakcji spodziewana jest do końca grudnia 2017 r., w zależności od spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia. Warunki te obejmują refinansowanie portfela przez grupę Fort.

Immofinanz od dawna nosiło się z zamiarem sprzedaży rosyjskiego portfela i tym samym wyjścia z rynku do końca 2017 r. Rosyjskie centra charakteryzują się odmienną dynamiką rynkową i wyższym profilem ryzyka niż reszta portfela Immofinanz.

- Trudne warunki rynkowe w Rosji miały negatywny wpływ na pozycję i wyniki finansowe grupy w minionych latach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obecnie sprzedajemy nieruchomości handlowe w Rosji zgodnie z naszą strategią korporacyjną. Transakcja znacząco zmniejszy nasze zobowiązania finansowe i średnie koszty finansowania. Co więcej, sprzedaż wyeliminuje wszelkie dalsze obciążenia płynności dzięki wkładom kapitałowym do portfela detalicznego w Rosji - komentuje transakcję Oliver Schumy, dyrektor generalny Immofinanz. - Firma może teraz skoncentrować się na dalszym rozwoju.Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA