PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ImmoFinanz kształtuje nową strukturę swojego portfela

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2015 10:11

ImmoFinanz planuje koncentrację na portfelu w sektorach handlowym i biurowym – skupiając się na dalszych wzrostach w Niemczech, Austrii i Polsce.

REKLAMA

Po udanym wydzieleniu („spin-off”) spółki BUWOG i wynikającej z tego reorientacji ImmoFinanz jako skoncentrowanej na Europie spółce stricte z sektora nieruchomości komercyjnych, aktualnie w ramach Grupy wprowadzone zostaną dalsze uproszczenia i optymalizacje struktury portfela i wzrostu jego wartości poprzez akwizycje oraz projekty deweloperskie. Ma to na celu wzmocnienie posiadanych inwestycji i zrównoważonego stałego przepływu środków pieniężnych.

- Zamierzamy skoncentrować nasz portfel na głównych sektorach, tj. handlowym oraz  biurowym i dalej rozwijać konkurencyjną pozycję ImmoFinanz w tych obszarach - wyjaśnia struktura portfela prezes ImmoFinanz. Zarząd i Rada Nadzorcza ImmoFinanz zatwierdziły w związku z tym plany sprzedaży portfela logistycznego, który obejmuje łącznie ok. jeden milion mkw. powierzchni pod wynajem. Proces sprzedaży już się rozpoczął. Nieruchomości logistyczne stanowią ok. 8 proc. portfela Grupy po sprzedaży nieruchomości City Box.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszego segmentu logistycznego. Jednak nasi główni konkurenci są prawie dziesięć razy więksi, a to uniemożliwia nam uzyskanie pozycji lidera w naszym głównym regionie. Na rynku aktualnie dostrzega się silne przesunięcie zainteresowania inwestorów w kierunku nieruchomości logistycznych, co również znajduje odzwierciedlenie w atrakcyjnych poziomach cen dla tych obiektów - dodał prezes.

Po planowanej sprzedaży nieruchomości logistycznych i odliczeniu niedawnej sprzedaży (zlokalizowanej w Holandii sieci City Box jak również budynków mieszkalnych oraz hotelu w Wiedniu), struktura portfela ImmoFinanz będzie kształtowała się w następujący sposób: nieruchomości handlowe - 48,8 proc., sektor biurowy - 43,7 proc., pozostałe - 7,5 proc. , przy czym rozpoczęta sprzedaż nieruchomości spoza sektorów kluczowych będzie nadal kontynuowana.

ImmoFinanz planuje ponadto zbyć swoje akcje BUWOG, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Powinno to nastąpić w ciągu roku finansowego 2015/16.

Skoncentrowanie na inwestycjach

Środki uzyskane z planowanych sprzedaży zostaną zainwestowane w akwizycje i własne projekty deweloperskie zarówno w sektorze handlowym jak i biurowym. Austria, Niemcy i Polska będą geograficznie najważniejszymi rynkami w tym zakresie. - Wzrosty będą nakierowane na poprawę trwałej rentowności i stworzenie bardziej zrównoważonego podziału portfela między Europą Zachodnią a Wschodnią-  zaznaczył prezes Schumy. W chwili obecnej, w przybliżeniu 32% portfela zlokalizowane jest w Austrii i Niemczech, a 68 proc. w Europie Wschodniej, w tym również w Moskwie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA