PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz na gazie. Będą kolejne inwestycje handlowe w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 maj 2013 12:55

Immofinanz na gazie. Będą kolejne inwestycje handlowe w Polsce

Immofinanz przygotowuje kolejne obiekty sieci parków handlowych Stop.Shop w Polsce. W tym momencie firma pracuje nad 3 nowymi projektami. Trwają także negocjacje w sprawie dalszych 5-6 lokalizacji - poinformował Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

REKLAMA

- Debiut na warszawskiej giełdzie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Lokalizacje aktywów z naszego portfela, o wartości księgowej 10,5 mld euro, są rozdzielone niemal po równo pomiędzy Europę Zachodnią i Wschodnią. Co więcej, w Europie Wschodniej zarabiamy dziś zauważalnie więcej - tłumaczy Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

- Chcemy rozwijać sieć Stop.Shop w Polsce. Obecnie planujemy przejęcie 5 lub 6 działek pod tego typu projekty. Budowa parku handlowego zajmuje około 12 miesięcy, co sprawia, że nasze obiekty mogą rozpocząć swoją działalność bardzo szybko po akceptacji projektu - powiedział Eduard Zehetner.

W tym momencie w ramach sieci działa tylko obiekt w Legnicy. Oprócz tego Immofinanz realizuje projekt w Mławie oraz Kętrzynie.

- Została podpisana umowa z generalnym wykonawcą centrum handlowego w Mławie (firma Kons-Bud - przyp. red.). Popyt na powierzchnię ze strony najemców jest duży, co pozwala nam spodziewać się całkowitego wynajęcia galerii jeszcze przed otwarciem pod koniec 2013 r. Obecnie oceniamy kolejne lokalizacje w Polsce - zapowiada prezes Eduard Zehetner.

Stop.Shop to sieć parków handlowych obecnych m.in. w Austrii, Polsce, Czechach oraz na Słowacji, Słowenii i Węgrzech. W tym momencie funkcjonuje łącznie 44 obiektów o powierzchni 310 tys. mkw.  Centra tego typu powstają w miastach liczących od 30 do 150 tysięcy mieszkańców, a ich powierzchnia handlowa wynosi od 3 do 15 tys. mkw.

Jeśli chodzi o inne inwestycje na terenie Polski Immofinanz rozwija zarówno obiekty biurowe, jak i handlowe. W tym momencie największym projektem jest budowa Tarasów Zamkowych w Lublinie. Obiekt ten to około 37 tys. mkw. powierzchni najmu. Oprócz tego w Polsce powstaje biurowiec Nimbus (19 tys. mkw.) oraz osiedle mieszkaniowe Dębowe Tarasy (18 tys. mkw.). Wszystkie projekty w Polsce Immofinanz realizuje samodzielnie.

- W Immofinanz wierzymy w perspektywy długoterminowego wzrostu w tym regionie oraz w jego przyszły potencjał, dlatego inwestujemy w liczne projekty deweloperskie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Możliwości będzie coraz więcej, w miarę jak będzie się nasilała konwergencja Europy, podobnie jak świadomość odpowiedzialności Unii Europejskiej za ten region - komentuje prezes.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA