PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz notuje znaczny wzrost zysków

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2013 08:19

Immofinanz notuje znaczny wzrost zysków

W omawianym okresie sprawozdawczym (Q1 2012/13: 162,3 mln euro) przychody z najmu Immofinanz nieznacznie spadły, do kwoty 161,4 mln euro, na co wpływ miała sprzedaż nieruchomości w roku minionym. Wynik ze sprzedaży nieruchomości wzrósł z 4,7 mln euro do 5,7 mln euro (o 21,4 proc.), a wynik z projektów deweloperskich wyniósł 8,1 mln euro (Q1 2012/13: -1,0 mln euro). Zysk netto ukształtował się na poziomie 117,7 mln euro (Q1 2012/13: 9,6 mln euro).

REKLAMA

Pierwszy kwartał naszego roku finansowego 2013/14 roku nie okazał się okresem pozytywnych bodźców ekonomicznych, ale mimo to udało nam się osiągnąć dobre wyniki, optymalizując nasz portfel. Wszystkie trzy obszary operacyjne - zarządzanie aktywami, sprzedaż nieruchomości i część deweloperska - przyczyniły się do wzrostu wyniku działalności. Poziom wynajmu w naszych nieruchomościach nieznacznie się poprawił, a nasz program sprzedaży był w omawianym okresie pomyślnie kontynuowany - wyjaśnia Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

- Duża liczba transakcji sprzedaży nieruchomości w ostatnich miesiącach oraz towarzysząca mu spłata finansowania doprowadziły do wzrostu kapitału własnego z 42,3% na dzień 30 kwietnia 2013 r. do 43,6% - dodaje.

Działania firmy mają się w najbliższym czasie koncentrować się na redukcji kosztów operacyjnych i generowaniu przepływów pieniężnych. Spółka BUWOG zostanie wzmocniona poprzez dalsze przejęcia nieruchomości na rynku niemieckim w ramach przygotowań do ewentualnej pierwszej publicznej oferty akcji (IPO) lub tzw. „spin-off" w trakcie roku kalendarzowego 2014. Ponadto pozycjonowanie Immofinanz jako jednej z wiodących firm na rynku nieruchomości w Europie zostanie dodatkowo wzmocnione poprzez specjalnie zaprojektowane działania deweloperskie w segmencie nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Nasze działania mające na celu oddzielenie spółki BUWOG, tj. portfela zachodnioeuropejskich nieruchomości mieszkalnych w Austrii i Niemczech, z naszego portfela nieruchomości handlowych, mają pozwolić na wyższą wycenę rynkową mieszkaniowego portfela BUWOG, niż w obecnej sytuacji, gdy są one częścią mieszanego portfela IMMOFINANZ Group. Ma to także poprawić kluczowe wskaźniki samego Immofinanz Group poprzez koncentrację na bardziej zyskownych nieruchomościach komercyjnych w Europie Zachodniej i Wschodniej - powiedział Zehetner.

W Polsce Immofinanz Group posiada 9,6% łącznego portfela firmy. W jego skład wchodzi 37 obiektów, z czego 24 to obiekty istniejące, 7 w trakcie planowania i 6 w budowie. Ich łączna wartość księgowa wynosi 1003,5 mln euro (936,7 mln euro w obiektach istniejących, 49,8 mln euro w budowie, 17,0 mln euro w inwestycjach planowanych).

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA