PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz podnosi zysk netto

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 gru 2015 09:58

Immofinanz podnosi zysk netto VIVO! Stalowa Wola

Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 132,2 mln euro w pierwszej połowie roku finansowego 2015/16. Wzrost ten był wspierany głównie przez pozytywne skutki wyceny nieruchomości.

REKLAMA

Wzrost zysku netto był wspierany głównie przez pozytywne skutki wyceny nieruchomości. Wynik na poziomie działalności operacyjnej wyniósł 68,3 mln euro (H1 2014/15: 155,3 mln euro) a na jego poziom wpływ miał spadek dochodów z najmu, będący efektem obniżek czynszów w Moskwie i planowanych sprzedaży nieruchomości. Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na wyniki operacyjne był wzrost pozostałych kosztów operacyjnych do poziomu -53,5 mln euro, co jest efektem jednorazowego postępowania prowadzącego do rozliczeń z inwestorami.

- Wpływ na wyniki na poziomie operacyjnym Immofinanz w pierwszym półroczu 2015/16 miały przede wszystkim dwa czynniki: z jednej strony kontynuacja napiętej sytuacji politycznej i gospodarczej w Rosji, co doprowadziło do przyznania z naszej strony tymczasowych obniżek czynszów najemcom w naszych centrach handlowych w Moskwie. Na bieżąco kontrolujemy i renegocjujemy umowy, ale sytuacja pozostaje niejasna, a przewidywania dotyczące przyszłości rosyjskiej gospodarki są nadal połączone ze znaczną niepewnością. Z drugiej strony, udało nam się uzyskać pozasądowe ugody z inwestorami w trudnej i przedłużającej się kwestii ich pozwów. To zapewnia nam prawne bezpieczeństwo i kładzie kres niepewności związanej z sądowniczym postępowaniem oraz związanymi z tym kosztami - wyjaśnił Oliver Schumy, prezes zarządu Immofinanz. Większość kosztów związanych z zakończeniem postępowania prawnego wszczętego przez inwestorów jest objęta przepisami skonsolidowanego sprawozdania finansowego Immofinanz AG. Różnica w wysokości ok. 28,1 mln euro została uznana jako koszt w sprawozdaniu finansowym za I półrocze roku finansowego 2015/16.

Skorygowane przychody z najmu spadły w stosunku do pierwszego kwartału 2015/16 o 5,9 proc. do 70,1 mln euro w drugim kwartale, tym niemniej wyłączając Moskwę, były one na stabilnym poziomie. Wskaźnik najmu w portfelu inwestycyjnym był na poziomie 82,8 proc. - Nasz cel w zakresie zarządzania inwestycjami pozostaje bez zmian. Chcemy poprawić nasze wyniki operacyjne i zwiększyć poziom najmu - podkreśla prezes Schumy. - W segmencie biurowym prowadzimy inwestycje, które mają na celu dalsze podnoszenie jakości naszej oferty, tak by móc zaspokajać rosnący popyt na naszych rynkach w Europie Wschodniej. W sektorze handlowym, poszerzamy naszą pozycję na rynku poprzez dalszą rozbudowę naszych marek Stop.Shop oraz VIVO!.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA