PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz przedstawił ostateczny projekt Tarasów Zamkowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 paź 2012 11:50

Immofinanz przedstawił ostateczny projekt Tarasów Zamkowych

Immofinanz zaprezentował ostateczny projekt najnowszej inwestycji handlowej w Polsce. Chodzi o centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe w Lublinie. Na 37 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się miejsce dla 150 sklepów. Prace budowlane rozpoczną się w październiku. Otwarcie planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 115 milionów euro (480 milionów zł).

REKLAMA

- Lublin, z liczbą 350 tys. mieszkańców i 800 tys. zasięgiem oddziaływania, jest według nas bardzo atrakcyjnym miastem z inwestycyjnego punktu widzenia. Duża siła ekonomiczna miasta oraz niski poziom nasycenia powierzchnią handlową, miały bezpośredni wpływ na podjętą przez nas w zeszłym roku decyzję o kupnie działki pod dawną Galerię Zamek i zbudowaniu na niej centrum handlowego, które idealnie wkomponuje się w krajobraz miasta i zaoferuje wyjątkową możliwość połączenia zakupów i rozrywki. By to osiągnąć zmieniliśmy pierwotny projekt wprowadzając do niego najnowsze rozwiązania z dziedziny inwestycji handlowych - skomentował Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

Tarasy Zamkowe zostały zaprojektowane w taki sposób by pomieścić 150 sklepów, 3 restauracje oraz kilkanaście kawiarni i punktów gastronomicznych. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. mkw., z czego 37 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na powierzchnie handlową, 23 tys. mkw. pod przestrzeń publiczną i oranżerię oraz 44 tys. mkw. dla podziemnego parkingu.

Na trzech poziomach znajdzie się 1000 miejsc parkingowych. Centrum handlowe zlokalizowane będzie pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia.

Immofinanz Group prowadzi obecnie rozmowy z sieciami handlowymi. Według przedstawicieli inwestora, zainteresowanie jest bardzo duże.

- Włożyliśmy ogromny wysiłek w przygotowanie projektu Tarasów Zamkowych tak, by mógł się ubiegać o uzyskanie certyfikatu BREEAM - uznanej międzynarodowo metody oceny wydajności energetycznej i systemu oceny budynków. Jesteśmy pewni, że spełnimy wszystkie niezbędne kryteria by go otrzymać - mówi Ralph Bezjak, dyrektor ds. rozwoju komercyjnego Immofinanz Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA