PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz zacznie budowę Galerii Zamek zgodnie z pozwoleniem z 2004 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 kwi 2012 18:01

Immofinanz zacznie budowę Galerii Zamek zgodnie z pozwoleniem z 2004 roku

Immofiznanz Group rusza z realizacją Galerii Zamek w Lublinie w oparciu o ważne pozwolenie na budowę z 2004 roku. Zgodnie z tym dokumentem może zbudować obiekt o powierzchni handlowej 21 tys. mkw. Deweloper chciał wprowadzić modyfikacje do projektu powiększając go o dodatkowe 16 tys. mkw., ale na zmiany nie zgodził się ratusz. Inwestor odwoła się od decyzji władz miasta do Wojewody Lubelskiego.

REKLAMA

Lubelski ratusz nie wydał zgody na budowę dla nowego projektu Galerii Zamek, który uwzględniał zwiększenie powierzchni handlowej o 16 tys. mkw., czyli do 37 tys. mkw., mimo że spółka wprowadziła poprawki do projektu przy ścisłej współpracy z urzędnikami miejskimi.

„Po wielu spotkaniach i negocjacjach z Ratuszem, Grupa Immofinanz wprowadziła zmiany proponowane przez miasto do nowego projektu i zapewniła dokumentację niezbędną do zaadaptowania wcześniej wydanego pozwolenia. Spółka zainwestowała dodatkowe środki finansowe, aby uwzględnić w inwestycji najnowsze rozwiązania dla nowoczesnego wyglądu galerii i dzięki temu połączyć unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi, tym samym przyciągając jeszcze więcej międzynarodowych marek, które do tej pory nie były obecne w regionie" - czytamy w oświadczeniu Immofinanz Group.

„Ponadto spółka ustanowiła już źródła finansowania zmienionego projektu ze znanym międzynarodowym bankiem, stworzyła ostateczną listę potencjalnych głównych wykonawców i jest już gotowa by finalizować przedsięwzięcie. Ponieważ Immofinanz Group dopełniła wszelkich formalności i spełniła wszystkie oczekiwania, inwestor odwoła się od decyzji Ratusza do Wojewody Lubelskiego. W tym samym czasie Spółka rozpocznie prace budowlane zgodnie z ważnym pozwoleniem na budowę, jako że prace przygotowawcze będą niezbędne bez względu na ostateczną wersję realizowanego projektu" - napisano dalej.

- Skrupulatnie odrobiliśmy swoją pracę domową, zrobiliśmy wszystko co było konieczne i bazując na otrzymanym wcześniej pozwoleniu na budowę, rozpoczniemy budowę Galerii Zamek pomimo przeciwności jakie teraz napotykamy (...) - informuje Sandra Bauer, rzecznik prasowy Grupy Immofinanz.

Jak dotąd ratusz wydał zgodę na rozbudowę sieci wodociągowej i przeprowadzenie tymczasowej linii energetycznej. Na tej podstawie firma rozpoczęła już prace przygotowawcze na terenie budowy, wszystkie podjęte przez Immofinanz Group działania pozostają w zgodzie z ważnymi pozwoleniami na budowę Galerii Zamek wg zatwierdzonego projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA