PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inter IKEA Centre Group Poland podsumowuje 2012 rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lut 2013 09:26

Inter IKEA Centre Group Poland podsumowuje 2012 rok

Inter IKEA Centre Group Poland może zaliczyć miniony rok do udanych. Spółka zanotowała wzrost obrotów o ponad 9 proc. i podpisała prawie 50 nowych i blisko 150 przedłużonych umów z najemcami. W 2013 roku Inter IKEA stawia sobie za cel m.in. utrzymanie tendencji wzrostowej obrotów najemców oraz zwiększenie liczby odwiedzających. W br. nastąpi też zakończenie rozbudowy Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

REKLAMA

Portfolio zarządzanych przez Inter IKEA Centre Group Poland to siedem parków i centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 500 000 mkw., zlokalizowanych w największych miastach kraju: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

W tych dwóch ostatnich trwa rozbudowa istniejących już Parku Handlowego Franowo oraz Parku Handlowego Bielany, a w Lublinie trwają przygotowania do realizacji nowej inwestycja spółki - największego obiektu handlowego we wschodniej Polsce, ze zintegrowanym sklepem IKEA.

- Rok 2012 był dla nas z pewnością rokiem wyzwań: pogarszające się wskaźniki makroekonomiczne miały wpływ na naszą działalność - mówi Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland. - Jednak dzięki blisko 20-letniemu doświadczeniu w funkcjonowaniu na polskim rynku, dobremu zarządzaniu w naszych centrach handlowych, dbałości o relacje z najemcami, lepszym niż zakładane obrotom części z nich oraz nowym otwarciom możemy uznać minione 12 miesięcy za czas udany - dodaje.

W samym 2012 roku w obiektach spółki przybyło blisko 50 nowych sklepów. Najwięcej, bo aż 15, w gdańskim Parku Handlowym Matarnia. 13 nowych otwarć w zeszłym roku odbyło się w Centrum Handlowym Port Łódź, 7 w Parku Handlowym Targówek i po 5 w Parkach Handlowych: Bielany i Janki.

Do grona najemców Inter IKEA Centre Group Poland dołączyły m.in. takie marki jak: Starbucks, Marks&Spencer i GoSport.

Jak podaje spółka, efekty przyniósł rozpoczęty w 2012 roku proces zmiany profilu Parku Handlowego Matarnia w Gdańsku z typowo wnętrzarskiego na modowy. - Wprowadzenie nowych marek (Kari, Reserved, House oraz Rossmann i Douglas), a także otwarcia sklepów SMYK MEGASTORE - pierwszego w Trójmieście, i Home&you przyniosły stały wzrost odwiedzalności, rekordową odwiedzalność w grudniu (prawie 0,5 mln osób) oraz średni wzrost dla całego roku 2012 na poziomie 13 proc. - wyjaśnia Mikael Andersson.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA