PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interbud-Lublin walczy o przetrwanie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lip 2016 15:43

Interbud-Lublin walczy o przetrwanie Fot. Fotolia

Firma Interbud-Lublin złożyła wniosek o otwarcie postępowania układowego w procesie restrukturyzacji działalności.

REKLAMA

 

Zgodnie z wnioskiem, firma chce przeprowadzić wiele działań, które mają uzdrowić jej wyniki finansowe. Jako jeden z najważniejszych podaje dezinwestycję części nieruchomości. 

Na sprzedaż wystawione mogą zostać m.in. biurowiec przy ul. Turystycznej w Lublinie - obecna siedziba spółki oraz nieruchomości inwestycyjne przy ul. Gęsiej w Lublinie i w Kraśniku. Jeśli udałoby się znaleźć zainteresowany podmiot, pozwoliłoby to na pozyskanie kilkunastu milionów złotych gotówki. Spółka szacuje że udałoby się to zrealizować maksymalnie do I kwartału 2017 roku.

Interbud-Lublin chce również ograniczyć koszty działalności bieżącej. Obecnie co miesiąc kosztuje to 300 tys. złotych. Planowana redukcja ma doprowadzić do obniżenia kosztów do 200 tys. złotych, co przyniesie 1,2 mln złotych oszczędności rocznie.

Trzeci proces polegać będzie na rezygnacji z pozyskiwania zleceń jako wykonawca prac budowlano-montażowych. Firma chce skoncentrować się na działalności deweloperskiej, głównie mieszkaniowej.

Firma zaproponowała również procedurę spłat zadłużenia dla obecnych wierzycieli. W tym momencie decyzja co do przyjęcia planu zależy od sądu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA