PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intermarche głównym najemcą spożywczym lubelskiej inwestycji Ikea

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2014 14:22

W kwietniu Inter IKEA oraz Grupa Muszkieterów zawarły umowę, dzięki której w Lublinie pojawi się pierwszy supermarket sieci Intermarché. Zaczęły się już prace dostosowujące projekt centrum do wymogów nowego operatora spożywczego. Natomiast już w połowie czerwca ruszy budowa dróg dojazdowych do centrum.

REKLAMA

W ofercie supermarketu Intermarché klienci znajdą bogaty wybór różnego rodzaju wyrobów i towarów spożywczych oraz przemysłowych, w tym produkty ekologiczne, a także marek własnych Intermarché wyróżnionych certyfikatem Selection i godłem Doceń Polskie. Sklep będzie oferował również szeroką gamę produktów świeżych, takich jak warzywa, owoce, nabiał, wyroby garmażeryjne oraz ryby. Ponadto supermarket będzie posiadał własną piekarnię, wędzarnię oraz prowadził rozbiór mięsa. Dzięki temu klienci będą mogli kupić tradycyjny wyrób, wytwarzany na miejscu według polskich receptur. Wśród asortymentu znajdzie się również wiele produktów delikatesowych, pochodzących z francuskich wytwórni należących do Grupy Muszkieterów, które nie są dostępne w sklepach innych sieci w Polsce. W punkcie sprzedaży dostępna będzie także obszerna oferta win, które dobierane są przez enologa Intermarché.

W czerwcu, jak tylko developer otrzyma prawomocne pozwolenie, ruszą prace związane z budową dróg dojazdowych. Z myślą o wygodzie klientów powstaną ul. Dłotlice na odcinku od ul. Nasutowskiej do granicy miasta oraz ul. Nasutowska na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ul. Stefczyka z Aleją Spółdzielczości Pracy.

Po wybudowaniu centrum handlowego ze zintegrowanym sklepem IKEA lublinianie zyskają około 800 nowych miejsc pracy, w tym kilkadziesiąt w Intermarché. Wiele osób znajdzie zatrudnienie już wcześniej u podwykonawców projektu budowy dróg oraz samego centrum. Otwarcie kompleksu handlowego planowane jest na 2016 rok.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 205 supermarketów Intermarché i 97 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych dla obu sieci w Polsce zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły prawie 40 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA