PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Internet przyszłością handlu

  • www.portalspozywczy.pl
  • 28 maj 2014 18:39

Szybki rozwój usługi Tesco Ezakupy - w ciągu niewiele ponad pół roku Tesco Polska uruchomiło sprzedaż online w 9 miastach - oraz badania rynkowe dowodzą, że właśnie w internecie należy upatrywać przyszłości handlu.

REKLAMA

Jak ułożyć produkty na półce sklepowej, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów? Jaki powinien być optymalny asortyment, ceny, promocje? Czy kupując wino klienci szukają wina czerwonego lub białego czy raczej zwracają uwagę na kraj pochodzenia? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać już od kilku lat dzięki narzędziom oferowanym przez firmę dunnhumby.

Tego jak kształtują się zwyczaje zakupowe w internecie możemy dowiedzieć się z analiz zachowania konsumentów kupujących za pośrednictwem usługi Tesco Ezakupy.

Dane dotyczące częstotliwości i powtarzalności zakupów, ilości produktów czy też analizy współkupowania artykułów są niezbędne przy planowaniu działań sprzedażowych i marketingowych. Jednak profil i zachowanie klientów w tradycyjnym sklepie różnią się od zachowań w sieci. Dlatego tak istotne jest poznanie potrzeb obydwu grup.

- Dokładna analiza danych pozwoli nam lepiej poznać preferencje i zwyczaje zakupowe konsumentów robiących zakupy za pośrednictwem internetu. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zaadresować oferty promocyjne - mówi Bartosz Krzemień, e-Commerce Manager Procter & Gamble Polska.

- Dane mogą okazać się również pomocne przy analizie trendów rynkowych i dynamiki rozwoju poszczególnych kategorii - dodaje Krzemień.

Firma dunnhumby wspiera dostawców w dostosowaniu oferty oraz ich działań do preferencji ponad 5 milionów klientów regularnie robiących zakupy zarówno w tradycyjnych sklepach Tesco jak i w internecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA