PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intersport drugi rok z rzędu na dużym minusie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lut 2016 15:24

Intersport drugi rok z rzędu na dużym minusie Sklep Intersport

Sieć Intersport w 2015 roku zanotowała stratę brutto na poziomie prawie 3,94 mln złotych. W 2014 roku było to 3,17 mln. Firma odnotowała także niższe przychody ze sprzedaży.

REKLAMA

Jak podaje Intersport, w 2015 roku sprzedano towary za 214,18 mln złotych. To o 1,4 proc. mniej niż w 2014 roku. Wskaźnik EBITDA wyniósł 4,95 mln złotych. Przed rokiem było to 5,69 mln złotych.

- Po III kwartałach 2015 roku spółka wypracowała dodatnie wyniki finansowe - zysk brutto w wysokości 688 tys. zł, EBITDA na poziomie 6,9 mlnzł. Pozytywny trend poprawy wyników został zniweczony przez brak aury zimowej i gorszą sprzedaż pod koniec roku. Tylko w grudniu 2015 roku spółka osiągnęła o 9,2 proc. mniejsze przychody, głównie ze względu na słabą sprzedaż produktów zimowych, co znacząco zmniejszyło marżę wypracowaną w sklepach - informują władze Intersportu.

Jak podaje spółka, przesunięcie sprzedaży produktów zimowych pozwoliło na osiągnięcie lepszych wyników w styczniu 2016 roku.

Rok 2015 upłynął pod znakiem obniżania kosztów działalności. Zmniejszyły się o 4,1 proc., czyli o 2,48 mln złotych w sklepach porównywalnych oraz o 0,8 proc., do 734 tys. złotych, w kosztach całkowitych.

- Głównym powodem osiągnięcia słabszych wyników finansowych w 2015 roku było uzyskanie mniejszej marży na sprzedaży w ujęciu r/r o 1,8 proc. tj. 1,5 mln złotych Na zmniejszenie marży wpływ miała słabsza sprzedaż towarów zimowych oraz wyprzedaż sezonowych towarów - poinformował Intersport.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA