PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intersport na minusie

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 sie 2013 11:35

Spółka Intersport w I. kwartale 2013 roku zanotowała kilku procentowy spadek sprzedaży i słabsze wyniki od oczekiwań. II kwartał zarząd ocenia już bardziej pozytywnie.

REKLAMA

- We wszystkich miesiącach wiosennych zanotowano planowane wzrosty sprzedaży na głównych kategoriach całorocznych. Ogólny wynik I półrocza jest dodatni, ale oczywiście niższy niż w roku 2012, głównie za sprawą wysokiej bazy porównawczej uwzględniającej jednorazową sprzedaż produktów EURO.

Spółka Intersport w I. półroczu 2013 roku wypracowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 109.694 tys. zł, czyli o 12,2 proc. niższe wobec 124.929 tys. zł osiągniętych w analogicznym okresie 2012 roku, czytamy w komunikacie. Zarzad spółki gorsze wyniki tłumaczy tym, że poprzedni rok uwzględniał jednorazową sprzedaż licencjonowanych produktów UEFA EURO 2012.

W I półroczu 2013 roku Spółka zanotowała zysk brutto na poziomie 262 tys. zł przy zysku brutto na poziomie 5.152 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na wyniki I półrocza 2013 roku negatywnie wpłynął I kwartał br., w którym odnotowano o 8,1proc. niższe przychody oraz
o 49,6 proc. niższy zysk brutto w porównaniu do I kwartału 2012 roku. Pozytywny wpływ na wynik I półrocza miał wzrost sprzedaży o 6.6proc. na porównywalnych sklepach w II kwartale 2013 roku.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA