PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intersport pod kreską, ale mniejszą

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2013 10:07

Intersport pod kreską, ale mniejszą

W III kwartale 2013 roku spółka Intersport Polska SA osiągnęła przychody ze sprzedaży netto w wysokości 50,16 mln zł i zmniejszyła stratę brutto o 29 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku.

REKLAMA

W okresie od lipca do sierpnia 2013 roku spółka Intersport Polska SA wypracowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 50,16 mln zł, czyli porównywalne jak w III kwartale 2012 roku (było: 50,33 mln zł) oraz odnotowała stratę brutto w wysokości 1,91 mln zł, czyli o 29 proc. mniejszą niż w analogicznym okresie 2012 roku (strata była na poziomie: 2,69 mln zł).

Narastająco, od stycznia do września 2013 roku, spółka wypracowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 159,86 mln zł, czyli o 8,8 proc. mniej w stosunku do analogicznego okresu 2012 roku (było: 175,26 mln zł, w tym 13,32 mln zł z dodatkowej sprzedaży licencjonowanych produktów UEFA EURO 2012).

„Mniejsza strata w III kwartale 2013 roku związana jest z optymalizacją kosztów jak i wyższą marżą w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ze względu na sezonowość sprzedaży artykułów sportowych, spółka rokrocznie w III kwartale odnotowuje straty. Z roku na rok spółka stara się ograniczać stratę poprzez szereg działań związanych z aktywizacją sprzedaży - podał Intersport w komunikacie."

W III kwartale 2013 roku spółka podpisała nową umowę najmu lokalu handlowego w CH Zakopianka w Krakowie oraz przedłużyła umowę najmu lokalu handlowego zlokalizowanego w Galerii Wisła w Płocku. Obie umowy zostały zawarte na lepszych warunkach finansowych, co powinno w przyszłości poprawić rentowność tych sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA